Wolves’ile järjest teine napp kaotus

Eesti jalgpallimeistrivõistluste kolmanda liiga kuueteistkümnenda vooru kohtumises kaotas FC Jõgeva Wolves möödunud neljapäeval koduväljakul napilt 2:3 SK-le Tääksi. Teine järjestikune üheväravaline kaotus kukutas “Hundid” liigatabelis seitsmendaks, neljas koht jääb aga vaid kahe punkti kaugusele.

Üle kahe kuu Jõgeva linnastaadionil mänginud Wolves jäi küll juba 10. mänguminutil Martin Terrase tabamusest 0:1 kaotusseisu, kuid poolajavileks suudeti Eduard Kovbasnjuki 33. minuti väravast jõuda viigini. Teise poolaja algul viis Marko Meripuu võõrustajad ka juhtima, 2:1 eduseis püsis aga vaid üheksa minutit. 56. minutil viigistas Reiko Männik taas seisu ning kuusteist minutit kodumeeskonna väravavõrku sahistanud Rasmus Allese löök tõi Tääksile kolmanda järjestikuse võidu võõral väljakul.

Nädal varem jäi Wolves Tartus Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul sama tulemusega alla Tartu JK Tammeka U19 meeskonnale. Külalised jäid noorte tartlaste vastu juba 14. minutiks 0:2 kaotusseisu, ometi suudeti 60. minutiks Stenver Kleimann-Leimanni ja Kristian Uuki väravatest seis viigistada. 2:2 viigiga siiski mäng ei lõppenud, kolmandal üleminutil tõi Tammeka noortemeeskonnale napi võidu Jõgeva spordihuvilistele saalihokiväljakuteltki tuttava Marcus Saksingu tabamus. Tänavu viies kolmanda liiga mängus väljakul käinud 16aastasele Saksingule oli see juba viies värav.

Kahele napile kaotusele eelnenud periood oli Wolves’ile aga üsna edukas. Neljast kolmanda liiga mängust võideti kolm ning hooaja esimene pool lõpetati liigatabelis kolmandal kohal. Ka Tipneri karikavõistlustel edenes “Huntide” esindusmeeskond teise ringi, kus tuli tunnistada esiliiga teises tugevusgrupis mängiva JK Viimsi paremust.

Kolmanda liiga üheteistkümnenda vooru kohtumises jäi FC Jõgeva Wolves küll võõrsil 2:6 alla FC Tarvastule, kuid kodumeeskonna tulemus tühistati mänguõigust mitteomava mängija kasutamise tõttu ning turniiritabelisse märgiti lõpuks Jõgeva meeskonna 2:- võit. Stenver Kleimann-Leimann lõi ühe värava, teise tabamuse eest hoolitsesid Tarvastu mängijad. Kaheteistkümnendas voorus sai Wolves selle hooaja suurima kaotuse, kui võõrsil jäädi 0:5 alla FC Vastseliinale.

Augusti algul peetud 13. ja 14. vooru kohtumistes võtsid “Hundid” aga võõrsil kaks kindlat võitu. Esmalt alistati Ülenurmel EMÜ SK 3:1 (vastaste omaväravale lisasid tabamuse Kuno Veskioja ja Rene Poll), seejärel Väimelas Navi Vutiselts 5:1 (kaks väravat lõi Eduard Kovbasnjuk, ühe Stenver Kleimann-Leimann, Kristian Uuk ja Sven Karu).

Kolmanda liiga lõunapiirkonna turniiritabelis on FC Jõgeva Wolves kuuteistkümne vooru järel 26 punktiga seitsmendal kohal. 37 punktiga on tabeli tipus Tartu JK Welco II, FC Tarvastu jääb liidritest maha nelja ning FC Vastseliina kuue punktiga. Jõgeva meeskonda edestavad ka SK Tääksi (28 p), Tartu JK Tammeka U19 (27 p) ning FC Tartu (27 p).

Laupäeval on Wolves võõrsil vastamisi just FC Tartuga, keda avaringis koduväljakul 3:2 võideti.