2.-6. oktoober 1990
Jõgeva maavalitsus eraldas Peipsi järvel Jõgeva maakonna territoriaalvetes Ranna kolhoosile ja kalastuskooperatiivile “Laine” vastavad püügipiirkonnad ja limiidid Ida-Balti basseini kalakaitseinspektsiooni poolt lepinguliselt määratletavatel tingimustel.
Ranna kolhoosil on lubatud moodustada kolmeliikmeline kaluribrigaad, kes võib püüda 14 kilomeetri pikkuselt Peipsi järve kaldatsoonis. Kala lubatakse rahvale müüa eeskätt Jõgeva maakonnas.
Peagi oodatakse maakonna sõjakomissariaati taas kutsealuseid. Savisaare allkirjaga välja antud üllitises nimetatakse neid nüüd vabatahtlikeks.
Maakonna tervisefondi järjekordsel nõupidamisel arutati neil päevil jõulukinkide tegemist. Peeti aru ka selle üle, kuidas abistada Tshernobõlis töötamisel kannatada saanuid. Otsustati, et kõige esmalt peaks korraldama tervisepäevad, kus on võimalik saada individuaalset konsultatsiooni eriarstidelt ning ehk kuulata ka mõnda loengut.
Tervisefondil on plaanis korraldada koos invaühinguga ka perepäev lapsinvaliididele.
Ühel suvisel istungjärgul otsustasid Jõgeva linnanõukogu saadikud moodustada eraldi tarbijakaitsekomisjon. Valiti kaheksaliikmeline komisjon, kes tänaseks on käinud koos 29 korda.
Kaup on eraldatud teatavasti vastavalt fondile. Jõgeva linn saab Jõgeva Tarbijate Kooperatiivi fondist täiskasvanud elanike arvu järgi ühe neljandiku. Asutuste vastavad komisjonid jagavad neile eraldatud kauba ise.
Kui Jõgevamaa volikogu maakonna eelarvet arutas, võttis sõna ka Jõgeva külanõukogu esimees, saadik Olavi Annuk. Ta tegi ettepaneku kohandada Jõgeva parteimaja suur saal kirikuks ja ehitada sellele eraldi sissekäik. Nii saaks lahendatud ka mure, millest raske majandusliku olukorra tõttu muidu jagu ei saaks. Härra Annuki soovitus põhjustas põgusa elevuse.
HERBERT SÖÖDE