Voore põhikoolis peeti heategevuspäeva

Möödunud laupäeval Voore põhikoolis toimunud heategevuspäeval koguti meenemüügi, oksjoni, õnneloosi ja kohvikutes küpsetiste müümisega koolile raha võimenduse ostmiseks. Saadud rahast olulisemgi oli kogukonna ja koolipere ühisettevõtmisest sündinud sünergia.

Heategevuspäeva peeti Voore koolis juba kolmandat korda. Müügitoa lettidel olid väljas põhiliselt sama kooli laste käsitööd. Neid oli meisterdatud spetsiaalselt selleks korraldatud töötubades. Noored müüjad ja nende õpetajatest juhendajad pakkusid kalendreid, käe-, mobiili- ja arvutikotte, linikuid, kuuseehteid, klaaspurkidest tehtud küünlalühtreid, parkimiskelli, helkureid, kaarte, järjehoidjaid ja muud põnevat.

“Enne heategevuspäeva said lapsed toreda meisterdamiskogemuse, täna siin õpivad aga müügitööd ja rahaga ümberkäimist,” ütles Voore kooli logopeed Silvi Arold ja kiitis kuuenda klassi tüdrukut Elis Tepperit, kellele kauplemine tänu suhtlemisjulgusele eriti hästi sobib.

“Möödunud aastal oli mul tegelikult lihtsam müüa, sest siis sain ma ise töötoas kaasa lüüa ning teadsin tänu sellele hästi, kuidas üks või teine asi tehtud on või kes on selle autor,” ütles Elis. “Tänavu olin meisterdamispäeval kahjuks haige.”

Et kaup paremini müüdud saaks, ei pidanud Elis paljuks lühikesi ja löövaid reklaamlauseid välja nuputada. See tuli tal hästi välja. Meelespea ehk kaunistatud vineeralusel märkmekleepsuploki kohta leiutas Elis näiteks sellise lause:

“Kui meeles ei pea, siis osta meelespea!”

Voore koolis on ka käsitöölembeseid õpetajaid. Loodusainete õpetaja Lemmi Orav armastab näiteks siidpaelast prosse meisterdada. Neid müüs ta ka heategevuspäeval. Tema valmistatud olid ka uhked linaste kaantega kaustikud, mis heategevuspäeva oksjonil maha müüdi. Kaustikukaantele oli tikitud Voore kooli logo.

“Tikkimistööd ma käsitsi ei teinud, see oleks liiga palju aega võtnud. Logod lasksin tikkida Voore aktiviseerimiskeskuses, kus on tikkimismasin,” ütles Lemmi Orav.

Müügilauda jagas ta oma tütre Kaire Luksepaga, kes on samuti väga osav käsitöötegija.

Oksjonil leidsid peale juba mainitud linaste kaantega kaustikute ostja lõbusate piltidega T-särgid meestele ja naistele, punased pitspealsetega saapad, heegeldatud pontšo, küünlaalus ja küünlad, käsitöökott, tikitud seinavaip, kaltsuvaip jms. Oli ka üks kinnine üllatuspakk, mille sisu oksjonipidaja ei avalikustanud. Selle alghinnaks oli kolm eurot, ent maha müüdi see 17 euroga. Ostjaks oli Voore kooli vilistlane Janno Arro.

Miks mitte!

Küsimusele, miks ta sellise teadmata sisuga paki ära ostis, vastas Janno Arro: “Aga miks mitte? Kooli tuleb ju toetada, mis siis, et minu lapsed on kooliskäimiseks alles liiga väikesed.”

Need, kes lootsid kohe teada saada, mis pakis on, said siiski pika nina: Janno Arro otsustas selle koju viia ja alles seal lahti harutada.

Oksjonit viisid läbi Taivo Kruusaauk ja Tõnu Sepp kohalikust Kebeli külaseltsist. Esimene kolksutas haamrit, teine aitas müüdavaid kaupu tutvustada.

“Hetkel ma küll Voore kooli lapsevanem pole, ent kui arvestada, et mul kulus oma kuue lapse siin koolitamiseks ühtekokku 18 aastat, siis ei saa mind ka kuidagi koolile võõraks inimeseks lugeda,” ütles Taivo Kruusaauk. Tema sõnul teeniti oksjoniga 119 eurot. Kebeli külaseltsi pidada oli aga ka üks heategevuspäeva kohvikutest. Kella poole kolme paiku oli suurem osa seltsi naispere tehtud küpsetistest juba ära ostetud.

“Meil on päris suured kohvikupidamise kogemused, sest oleme ka aktiviseerimiskeskuse juures septembris peetaval rukkimaarjapäeval kohvikuga väljas,” ütles Tõnu Sepp.

Õnneloosil sai võita käsitööesemeid, hoidiseid, aiasaadusi ja paljut muud. Kõige ahvatlevama auhinna, Vudila viiekümneeurose kinkekaardi omanikuks sai Hanna Eliisa Plaado.

“Olen korra Vudilas käinud, aga lähen sinna hea meelega veel,” arvas tüdruk. Tema vanaema, Voore kooli algklassiõpetaja Jeane Plaado rõõmustas nii lapselapse võidu üle kui ka selle üle, et heategevuspäev hästi sujunud oli.

“Ise sain kontserdi ajal naisrahvatantsurühma koosseisus esineda ning lõin kaasa ka päeva sportliku osa ettevalmistamisel. Heategevuspäeva korraldamisel jätkub ülesandeid kõigile, kes soovivad,” ütles Jeane Plaado.

Teeniti 525 eurot

Heategevuspäevast oli osa saamas ka Saare vallavanem Hannes Soosaar.

“Esimese positiivse emotsiooni sain juba koolimaja välisuksest sisse tulles,” sõnas vallavanem. “Kui ikka õnneloosileti taga vonkleb pikk järjekord, siis saad kohe aru, et päev on hästi alanud.”

Vallavanem kiitis aulas toimunud ilusat kontserti ja müügitoas pakutud vahvaid käsitöid. Oksjonil oleks aga pakkumine võinud tema meelest pisut elavam olla.

“Lahkun siit igatahes kotitäie kaubaga ja teadmisega, et heategevuspäevade traditsioon peab jätkuma,” ütles Hannes Soosaar.

Ka Voore kooli direktor  Raivo Reimets kinnitas, et heategevuspäev on tore ja vajalik üritus.

“Koolile vajalike asjade ostmiseks raha kogumine on küll oluline asi, aga see pole siiski heategevuspäeva olulisim külg,” arvas direktor. “Kõige tähtsam on kinkida kogukonnale ja kooliperele sombusel sügisel üks ühine kirev päev ning pakkuda kogukonnaliikmetele võimalus kooliga tutvuda ja end siin lahedalt tunda. Paljud alustasid siin arvatavasti ka jõulukinkide varumist. Linna suurtes poodides ju “jõulumöll” juba käib.”

Voore kooli hoolekogu liige Maarika Leht ütles eile telefonitsi, et ühtekokku teeniti heategevuspäeval 525 eurot.

“Võimendust selle raha eest veel osta ei saa, ent jätkame selle tarvis raha kogumist tuleva-aastasel heategevuspäeval,” ütles ta. 

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus