Viljar Vallimäe võitis Narva Energiajooksu

Möödunud laupäeval Narvas peetud Energiajooksu võitsid Liina Luik ja Luualt pärit Viljar Vallimäe. Mõlemad esindavad praegu Tartu Ülikooli Akadeemilist Spordiklubi ning mõlemad tunnistati üksiti Eesti meistriks poolmaratonis.

Narva Energiajooks toimus tänavu esimest korda ning selle käivitanud AS Eesti Energia, Narva linnavalitsus, kultuuriministeerium ja MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi loodavad selle kaudu tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Peale 21,1 kilomeetrise distantsiga põhijooksu olid Energiajooksu programmis 7 km jooks, kepikõnd ja käimine ning lastejooksud.

21,1 km distantsil ehk poolmaratonis peeti siis ära ka Eesti meistrivõistlused ning Viljar Vallimäe võitis meistritiitli suurepärase isikliku rekordiga 1:06.06. Energiajooksu arvestuses teise koha saanud Venemaa esindaja Juri Vinogradov sai kirja tervelt 1 minutit ja 29 sekundit kehvema aja (1:07.35) ning Eesti meistrivõistluste arvestuses hõbemedalile tulnud ja Energiajooksu arvestuses kolmanda koha saanud Aleksei Markov jäi Vallimäest maha suisa 2 minuti ja 38 sekundiga.

Rada, ilm ja enesetunne olid head ning tänu sellele tuli ka hea tulemus. Ainus negatiivne asi oli see, et tugevaid konkurente polnud,” ütles Viljar Vallimäe. Kuni üheksanda kilomeetrini jooksime veel kolmekesi koos, siis aga läksin teistel eest ära, et 10. kilomeetril paiknenud vahefiniš võita ning pärast polnud enam mõtet tempot alla lasta.”

24-aastasele Toomas Tarmi käe all treenivale Viljar Vallimäele oli Narvas võidetu esimene Eesti meistri tiitel täiskasvanute klassis. Hästi läks tal tegelikult ka juuli lõpus Kadrioru staadionil peetud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus, kus ta sai 1500 m jooksus kuuenda koha ja 5000 m jooksus pronksmedali. 11. septembril teeb ta kaasa Tallinna maratonil, mis on tema jaoks esimene täispikk maraton üldse.

Narva Energiajooks näitas, et olen ka kaks korda pikema maa läbimiseks valmis,” ütles Viljar Vallimäe, kes kevadel lõpetas bakalaureuseõpingud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas ning kavatseb astuda samas magistrantuuri.