Mittetulundusühing Marlau korraldas möödunud laupäeval Jõgeva vallas asuvas Vana-Jõgeva külas esimese külapäeva, kus otsustati moodustada külaselts ning luua ühiselt tegutsedes võimalused sisukamaks ja tervislikumaks vaba aja veetmiseks.
Vana-Jõgeva külas elava ettevõtja ja Jõgeva vallavolikogu liikme Marek Saksingu sõnul ajendas külapäeva korraldama soov ergutada siinset rahvast tihedamini suhtlema ja koos paikkonda atraktiivsust ja mitmekülgsust tooma. “Sellest ideest koorus ka otsus moodustada külaselts, mille liikmeteks on oodatud kõik, kes paigaga püsivat ja tugevat seotust tunnevad,” lausus ta. Saksing valiti ühehäälselt külaseltsi juhatuse etteotsa.
Piisavalt tegusaid elanikke
Mittetulundusühingu Marlau üks eestvedajaid Triinu Palmiste märkis, et mittetulundusühing Marlau on ka Vana-Jõgeva külla registeeritud. “Olen kohaliku elu edendamisel kaasa löönud nii Järva- kui Jõgevamaal. Potentsiaali külaelanike koostööks ning huvitavate ja silmaringi arendavate ettevõtmiste korraldamiseks on ka Vana-Jõgeval, mis on teadaolevalt kõige suurema asutustihedusega küla nii Jõgeva vallas kui ka kogu meie maakonnas. Selles külas on erinevas vanuses mõtteerksaid ja tegusaid elanikke. Paljudel on siin suvekodud, mitmed on aga siia püsivalt elama asunud. Kui pühendunult eesmärkide poole püüelda, võib siinsest külaseltsist saada üks jõudsamaid sellelaadseid organisatsioone Jõgeva vallas,” ütles ta.
Palmiste andis ülevaate ka rahastamisallikatest, mis võimaldavad külaelu arendavatel mittetulundusühingutel projekte kirjutades raha taotleda.
Külapäeval peetud koosolekul otsustati hakata otsima sobivat maad, et rajada sportimiseks ja mitmesuguste kokkusaamiste korraldmiseks sobilik külaplats. “Teretulnud on traditsioonide algatamine rahvakultuurile orienteeritud sündmuste korraldamiseks. Üks selliseid koosviibimisi võiks kindlasti olla ühine jaaniõhtu,” märkis Vana-Jõgeva elanik Kersti Lehismaa.
Hubane ja sõbralik elukeskkond
“Kui kõvasti pingutada ja tõsiselt tahta, võib Vana-Jõgeva küla saada Jõgeva linnale selliseks paigaks, nagu on Tallinnale Viimsi,” ütles mootorrattureid ühendava klubi MC Must Leegion eestvedaja Kalle Vilms. Tsiklimeeste ühenduse mainekujunduses on rõhutatud selle seotust Vana-Jõgeva külaga.
“Olen Vana-Jõgeva külas elanud veerand sajandit, algul suvekodus, viimasel ajal aga püsivalt. Paelub siinne hubane ja tervisesõbralik elukeskkond. Loodetavasti toob külaselts värskust ka paikkonna sotsiaalsesse hingamisse,” lausus Jõgeva linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Anneli Lääne.
“Otsisin võimalusi uue kodu rajamiseks ja heade tuttavate kaudu leidsin selleks võimaluse Vana-Jõgeva külas,” ütles nii teenindussfääris kui ka põllumajandusettevõtluses tegutsenud Enno Saariste.
Vana-Jõgeva küla esimesel kokkutulekul osales ligi viiskümmend inimest.
Vana-Jõgeva
*Küla Jõgeva vallas
*Asub Jõgeva linna idapiiril, Tallinna-Tartu raudtee ja Pedja jõe vahelisel alal
*Küla lõunapoolsed osad jagunevad kuueks aedlinnaks: Pedja, Kalevi, Mesilase, Suve, Jõe, Tulbi
*Vana-Jõgeva nime kannab 1977. aastast, varem kutsuti asulat Jõgeva külaks.
Allikas: Vikipeedia
i
JAAN LUKAS