Valdur Rajalo turniiri võitis Tallinna Harrastajate hokiklubi

Teistest oli tugevalt üle Tallinna Harrastajate hokiklubi, kes võitis kõik kohtumised. Finaalis võideti Sillamäe meeskonda tulemusega 6:1, Tallinna Cosmosest oldi paremad tulemusega 6:0 ja Jõgeva Pedjast 7:1

Traditsioonilisel Valdur Rajalo mälestusturniiril osales kokku neli meeskonda, lisaks kodusele Jõgeva SK Pedjale ka kaks klubi Tallinnast ? Tallinna Harrastajate hokiklubi ning Cosmos ?, ja Sillamäe võistkond Ice Cats. Tavapäraste 20-minutiste kolmandikaegade asemel mängiti kaks 15-minutist poolaega.

Kõikide klubide parimad mängijad said auhinnaks karika- Jõgeva Pedja parimaks mängijaks tunnistati Jüri Narits, Sillamäe klubi väravavaht Sergei Krivitski, Tallinna Harrastajate hokiklubist Andrus Tõruke ja Tallinna Cosmosest Priit Jõesaar. Märkimist väärib, et mõlemad Tallinna klubidest parimateks tunnistatud mehed on pärit Jõgevalt ning siit ka oma esimesed mängukogemused saanud.

Jõgeva mehi mängis Tallinna klubides mitmeid: Tallinna Harrastajate hokiklubis Margus Reidolf, Andrus Tõruke ja Gennadi Amman, Cosmoses aga näiteks Tiit Lääne, Raimond Poll ja Priit Jõeäär.

SK Pedja juhatuse esimees Kaido Poom ütles, et Pedjal on teiste meeskondadega võrreldes võistlemisvõimalusi vähem olnud. Kuigi treeningud on neli korda nädalas, ei asenda see võitluskogemust. “Kaitsemäng oli nõrk, on tekkinud ka teine probleem: visatakse küll palju peale, aga visked millegipärast ei taba ja kui tabavad, siis väravavahti,” rääkis Poom meeskonna ebaedu kohta.

Sillamäelaste kiituseks ütles Poom, et nad on mõne aastaga läbi teinud suure hüppe ? tõusnud tugevaks ja arvestatavaks meeskonnaks. Tallinna Harrastajate hokiklubi on aga tugevast klassist meeskond: võitleb harrastajate liigas esimese-teise koha pärast. “Harrastajate liiga parimad meeskonnad võiksid vabalt ka Eesti meistrivõistlustel osaleda,” ütles Poom.

Poom lisas, et turniirile olid kutsutud ka mitmed meeskonnad Lätist, aga kahjuks jäid nad tulemata. Kaido Poomi sõnul on tulematajätmise peamiseks põhjuseks see, et Jõgeva Mustvee maanteel asuv hokiväljak on kehvas seisus. Sellest on äärmiselt kahju, sest väljakut külastavad ka näiteks ärimehed ja poliitikud. Oma jõududega SK Pedja juhatuse esimees väljakut remontida ei suuda.

Hokit on Jõgeval mängitud alates 1946. aastast, hokitraditsioonide järjepidevuselt on Jõgeva teine linn Tallinna järel.

Järgmise mängu peab SK Pedja laupäeval kell 12 kodusel väljakul, siis jääb Jõgeva meestel harrastajate hokiliiga Kirde grupis pidada veel üks kohtumine Kohtla- Järve meeskonnaga.

Seejärel algavad harrastajate hokiliigas karikamängud, kus selgitatakse välja Eesti parimad.

Kuna ilmad püsivad endiselt külmad, avaldas Poom lootust, et vähemalt märtsi lõpuni saab hokiplatsil veel uisutada. “Vahel on aprilli alguses veel võistlusmängegi peetud,” ütles Poom.

Uisutada saab iga päev, kella 16- 20.30, nädalavahetusel alates kella kolmest.

Endiselt saab laenutada ka uiske, hokikeppe ja litreid.