Vaimastveres sadas väravaid igale maitsele

Vaimastvere Arenal nädalavahetusel peetud kahes Eesti jalgpalli meistrivõistluste mängus löödi kokku 14 väravat. Jõgeva SK Noorus-96 kaotas 2:4 (0:3) FCI Tallinnale ning duubelmeeskond Vaimastvere SK Illi viigistas 4:4 (1:1) Tartu JK Welco X-ga.

Pühapäevasel II liiga kohtumisel Noorus-96 ja FCI Tallinna vahel valmistas väljakuperemeeste mäng pettumuse. Kuigi esimestel minutitel püsis võrdne mängupilt ning esimeste väravahõngulist olukordadeni jõuti vastaste värava all, varises kõik kiiresti kokku. Saatuslikuks sai mängu passiivsus ja tähelepanu kandumine mänguvälistele teguritele.

Hävitav lüüasaamine poolajal

1. minutil lõid külalised kaugelt peale ning Nooruse väravavaht Pelle Päivil tõrjus palli enda ette. Esimesena sai sellele Nooruse kaitseliini passiivsel pealtvaatamisel jaole Aleksei Šved, kes avas skoori. Seitse minutit hiljem lasti FCI Tallinnal jälle vabalt tegutseda ja Šved tegi seisuks 2:0. Iseloomulik värav mängule sündis 23. minutil. Ajal, kui Nooruse mängijad väljendasid pahameelt kohtuniku otsuse üle, viisid vastased oma rünnaku kiiresti lõpule. Roman Mayakov tegi skooriks 3:0 ja sellega oli mängu saatus tegelikult ka otsustatud.

Ülejäänud aeg esimesest poolajast meenutas väljakul rohkem laata, kus Nooruse mängijate põhienergia kulus suulisele tegevusele, mitte mängule. Sellises olukorras on selge, et head tulemust ei saagi loota.

Teise poolaja algul tulid vahetusest sisse Riigo Paumets ja Marcus Mardimäe. 51. minutil lõi Nikita Grankin juba neljanda palli väljakuperemeeste väravavõrku – 4:0. Alles kohtumise viimasel veerandtunnil jõudsid sihile ka Nooruse mängijad. 79. minutil lõi esimese vastuvärava Paumets ning neli minutit enne mängu lõppu kahandas Kaarel Põldma kaotusseisu kaheväravaliseks. Seega lahkuti väljakult 2:4 kaotusega, kuigi teine poolaeg isegi võideti.

Illi tuli välja 1:3 seisust

Laupäevane SK Illi mäng Vaimastvere Arenal Tartu meeskonna Welco X-ga kujunes tõelises tormituules omamoodi thrilleriks. Illi jaoks algas mäng õnnetult, sest kohe esimestel minutitel sai vigastada Silver Vaino ja meeskond pidi tegema sunnitud vahetuse. 41. minutil õnnestus Bert Pettail väljakuperemehed siiski 1:0 juhtima viia, kuid kohe pärast lahtilööki külalised viigistasid. Vaheajale mindigi seisul 1:1.

Edasi haarasid mänguohjad enda kätte tartlased ja 70. minutiks juhtisid nad juba 3:1. Kuid siis alles põnevaks läks. Kohe järgmisel minutil meisterdas Rasmus Lubi omavärava ja Illi kaotusseis kahanes minimaalseks. Ning 78. minutil õnnestus Denis Kazakovil lüüa 3:3 viigivärav. Rõõmu oli aga väljakuperemeestel üürikeseks ajaks, sest 80. minutil viis Andreas Lunge taas Welco juhtima.

Kuid ka see eduseis ei püsinud kaua, sest napp kaks minutit hiljem lõi oma hooaja esimese värava Lauri Hordo ja seis oli 4:4. Kokkuvõttes võisid mõlemad meeskonnad mänguga rahul olla.

„Kaitses tuli meil ette palju praaki, kuid omajagu aitas sellele kaasa ka kogu mängu puhunud tugev tormituul. Nii mõnigi selle kohtumise värav sündis tänu sellele, et tuul andis pallile  imeliku suuna,” rääkis SK Illi eest väravani jõudnud Denis Kazakov.