Märtsis lubas Pakendiringlus Jõgeval konteinerid üheksast kohast ära viia. Neljapäeva varahommikul kella poole seitsme ajal vedas Cleanaway Jõgeva linnast 17 kohast ära Pakendiringlusele kuuluvad 0,6 m3 plastkonteinerid. Täiesti ilma konteineriteta jäid Jõgeva koolid ja lasteaiad.
Sarnaselt Jõgevaga viidi ette teatamata ja keskkonnaministeeriumi hoiatustest hoolimata konteinereid ära üle kogu Eesti.
Kui lehetegijad keskkonnaministeeriumilt taolise käitumise kohta kommentaari küsisid, saime vastuseks tsitaadid Pakendiseadusest. Me suudame ja oskame sellest ise ka neid lõike välja lugeda. Küsimus oli, kaua saab taoline karistamatu omavoli kesta? Kas järgneb karistus ja milles see seisneb? Mis saab edasi?
Toimunu ei ole paraku kellegi asi. Omavalitsus peab seadust täitma ja kõik.
Kogu aur on läinud vilele ehk üksteisele selgekstegemisele, kui nõme on teise väljamõeldud süsteem. Reaalses elus see edasi ei aita. Pakendikäitlusorganisatsioonide isepäine käitumine hakkab tõeliselt jaburaks muutuma. Kõigepealt teatatakse, et seaduse järgi on kõik OK. Siis aga viiakse osa konteinereid ministeeriumile sellest teatamata ja üksteist süüdistades minema, sest „korrastatakse koostööpartnerite ringi”. Miks peab seda tegema nii, et kannatajaks jäävad seadusekuulekad kodanikud, kel nagunii on vähe võimalusi oma pakenditest lahti saada? Kui kusagil mahuti ongi, siis on see sageli täis.
Kuidas saab seadust täita, kui kogu pakendikogumise süsteem kord või kaks aasta jooksul kokkukukkumise äärel on? Mis seadus see selline on, mis lubab võimalikult vähe konteinereid panna ja siis veel neistki osa minema viia? Kogu meie pakendimajandus ei kannata vähimatki kriitikat!
Inimesed, muide, on oma pakendi äraveo eest juba kaupmehele maksnud ja loodavad nii riigi kui taaskasutusorganisatsioonide suutlikkusele. Seda aga paraku pole.
25. aprill 2009