Torma alistas põnevas mängus Kuressaare

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigaturniiri kohamängude avaringi esimeses kohtumises alistas SK Torma Sport võõrsil 62:61 (15:12, 18:11, 21:19, 8:19) Kuressaare meeskonna BC Hundid/ASSA Abloy. Korduskohtumine peetakse homme õhtul Torma spordihoones.

Otsustavat veerandaega alustasid tormalased kaheteistpunktilises eduseisus (54:42), kuid järgneva kaheksa ja poole minuti jooksul tabas nende seitsmest pealeviskest vaid üks. Lisaks tehti ka viis pallikaotust ning 1.35 enne lõpusireeni olid saarlased juba 59:56 juhtimas. Raskel hetkel tabas Fredi Parker aga kaugviske ning viigistas seisu. Margo Liivand viis Kuressaare seejärel taas kahe punktiga ette. Seitse sekundit enne kohtumise lõppu suutis Fredi Parker seisu jälle viigistada ning tal oli kasutada ka vabavise, kuid seda realiseerida Parkeril ei õnnestunud. Vastaste järgnenud rünnak ebaõnnestus aga täielikult: Madis Pärn kaotas palli ning rünnakule sööstnud Jaanus Annokile tegi vea Rene Kiil. Kaks sekundit enne lõppu tabas Jaanus Annok esimese vabaviske. Teine Annoki vise läks küll mööda ja lauapalli said saarlased, kuid tabava viskeni nad õnneks enam ei jõudnud.

Fredi Parker viskas Torma meeskonna parimana 25 punkti ja võttis 9 lauapalli. Karl-Kristjan Vaab täiendas meeskonna punktiarvet 11, Johannes Välb 8, Jaanus Annok 7 ning Priidik Ulp 6 punktiga.

Kahe võiduni mängitava seeria korduskohtumine algab Torma spordihoones homme kell 20.