Teise liiga mängus löödi üksteist väravat

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga turniiri kolmeteistkümnenda vooru mängus sai Jõgeva SK Noorus-96 hooaja teise võidu, kui koduväljakul alistati Tallinna JK Legion 7:4.

Tiheda vihmasaju ja tugeva tuulega toimunud kohtumise avavärava lõid küll külalised, kuid seejärel haarasid initsiatiivi jõgevalased, kes lõid järjest seitse väravat. Kahest Priit Jõeääre ja ühest Kaarel Põldma tabamusest võitsid allatuult mänginud väljakuperemehed avapoolaja 3:1.

Märja väljakuga paremini kohanenud jõgevalased jätkasid sama hooga ka vastutuult mängides. 71. minutiks juhtis Jõgeva meeskond juba 7:1, eduseisu kasvatasid veel kaks väravat löönud Kaarel Põldma ja ühe tabamuse kirja saanud Eduard Lehtmets ja Jürgen Hiljurand.

Suur kaotusseis vastastelt siiski mänguhimu ära ei võtnud – vaid viie minuti jooksul lõid pealinlased kolm väravat tagasi ning vähendasid 77. minutiks Noorus-96 eduseisu 7:4-le. Õnneks suutsid väljakuperemehed üksteist ergutades uuesti kaitsetööle keskenduda ning ülimalt aeglaselt kulgenud lõpuminutitel oma värava taas puhtana hoida.

Juuli lõpuni kestvale mängupausile läheb Jõgeva SK Noorus-96 vastu liigatabeli üheteistkümnenda meeskonnana. Kolmeteistkümne vooruga on kogutud 11 punkti, tahapoole jäävad Tartu FC Santos II (10 p), Kuusalu JK Rada (8 p) ja Kiviõli FC Irbis (7 p). Tabelit juhib 28 punkti kogunud Tartu FC Merkuur, ühe silmaga jääb neist maha Jõhvi FC Lokomotiv ja kahega Narva United FC.

Noorus-96 jätkab teise liiga hooaega 30. juulil, kui Jõgeva aleviku staadionil kohtutakse Tallinna Dünamoga.