Tähe U19 tiim alustas võidukalt

Jõulupühade eel tehti Jõgeval algust viie meeskonna osavõtul peetavate U19 vanuseklassi Eesti saalihoki meistrivõistluste mängudega. Jõgeva SK Tähe/Olivia 99 alustas turniiri kahe võiduga.

Avamängus võitis Eesti juunioride koondise poolt MM-finaalturniiril saavutatud kümnenda koha eest möödunud aasta Eesti parimaks saalihokitreeneriks (koos Tõnu Salmiga) valitud Marko Saksingu juhendamisel mänginud Tähe noortemeeskond tulemusega 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) SK Nooruse.

Kolmest viieteistkümneminutilisest perioodist koosnenud mäng algas edukamalt võõrustajatele, keda esindasid nii Tähe esindusmeeskonna koosseisus meeste meistriliiga kohtumistes karastunud mängijad kui ka U13 tiimi liidrid. Avakolmandiku ainsa värava viskas üheksandal minutil Tähe kapten Lauri-Robert Indus, kahekümnendaks minutiks juhtis kodumeeskond Aleks Deinekini ja Margus Rosina tabamustest 3:0. Pealinna meeskond siiski alla ei andnud ning teise kolmandiku viimastel minutitel vähendasid Jegor Kulikov ja Aleksandr Prõttšikov vahe minimaalseks. Otsustaval perioodil ründasid mõlemad meeskonnad aktiivselt, kuid Tähe napp eduseis püsis tablool kohtumise lõpuni.

Teises mängus oli Tähe tulemusega 6:2 (2:0, 1:2, 3:0) üle Eesti Maaülikooli SK järelkasvumeeskonnast. Võõrustajad avasid Heino Avi viskest skoori kaheksandal minutil, seitse minutit hiljem suurendas Alex Guske Tähe eduseisu kaheväravaliseks. Teisel perioodil suutsid tartlased Sten-Martin Mägi ja Sander Reemetsa tabamustest kahel korral vähendada vahe ühele väravale, Tähe kolmanda värava viskas Aleks Deinekin 25. minutil. Napis 3:2 eduseisus alanud otsustav kolmandik kuulus siiski täielikult kodumeeskonnale. Aleks Deinekin, Rasmus Randoja ja Lauri-Robert Indus viskasid kolm vastuseta jäänud väravat, Tähe väravat kaitsnud Karl Kalm pidi viieteistkümne minuti jooksul mängu sekkuma kolmel korral (EMÜ väravavahilt Christopher Krutõhilt otsustaval perioodil kaheksa edukat tõrjet).

Tabeliseis: 1. Jõgeva SK Tähe/Olivia 99 6 p, 2. Sparta Team Automaailm 3 p, 3. SK Noorus 3 p, 4. Jäneda SK 0 p, 5. EMÜ SK 0 p.

Järgmised mängud peetakse 31. jaanuaril Tapal, jõgevalased kohtuvad Sparta ja Jänedaga.