Tähe säilitas poolfinaalilootuse

Eesti saalihoki meistriliigas viiendal kohal olev Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond kaotas laupäeval koduväljakul küll TTÜ SK-le 7:8 (4:3, 2:3, 1:2), kuid võitis päev hiljem võõrsil karistusvisete järel Sparta Team Automaailma 7:6 (2:5, 1:1, 3:0, 0:0; 1:0) ning jääb kaks vooru enne põhiturniiri lõppu poolfinaalikohast vaid kahe punkti kaugusele.

Laupäevases mängus viis Raul Kivi kodumeeskonna kolmandal minutil küll juhtima, kuid TTÜ vastas kolme tabamusega ning 9. minutiks olid külalised juba 3:1 ees. Avakolmandiku lõpus viskasid aga Alex Kark, Margus Guss ja Andreas Õun 75 sekundi jooksul omakorda kolm väravat ning vaheajale läks Tähe juba 4:3 eduseisus.

Ka suurem osa teisest perioodist möödus arvukale kodupublikule sobivalt. 25. minutil viis Andreas Õun Tähe juba kahe väravaga ette ning kuigi Markus Kaivanto vähendas seejärel vahet, juhtis Tähe 30. minutil Mathias Einamanni tabamuse järel 6:4.

Mängu jooksul viiel korral arvulises ülekaalus olnud kodumeeskond ei suutnud ühtegi neist olukordadest ära kasutada, veelgi enam, 33. minutil viskasid vähemuses mänginud tallinlased oma viienda värava. Perioodi lõpu eel tõi Oskar Salmi tabamus aga tabloole juba 6:6 viigiseisu.

Mõlemad selle hooaja varasemad omavahelised kohtumised võitnud Tähe lootus kerkis taas 45. minutil, kui mängu parimaks valitud Mathias Einamann viis võõrustajad taas ette, kuid ka nüüd anti eduseis käest. TTÜ viigistas ning külalistest parimaks nimetatud Juho Pakarineni tabamus 54. minutil tõi neile ka võidu. Poolteist minutit enne kohtumise lõppu sai kodumeeskond taas arvulise ülekaalu, kui kepilöögi eest eemaldati kaheks minutiks platsilt Kristjan Puu, kuid ka nüüd ei õnnestunud Tähel vastaste kaitseliini üle mängida.

Kaheksateist tundi pärast eelmise kohtumise lõppu alanud mängus Spartaga jäi Tähe avakolmandikul 1:5 kaotusseisu ning ka veel teise kolmandiku lõpuks olid võõrustajad kolmeväravalises eduseisus 6:3. Tähe väravad viskasid Raul Kivi, Margus Guss ja Andreas Õun.

Otsustaval perioodil suutsid Tähe mängijad siiski näidata head meeskonnavaimu ning normaalaja lõpuks seisu viigistada. Alex Kark viskas 48. minutil jõgevalaste neljanda värava, 57. minutil vähendas Andreas Õun vahe juba minimaalseks ning vähem kui minut hiljem oli taas täpne Alex Kark.

Võitjat ei selgunud ka lisaajal, karistusvisetel oli kahe võistkonna peale täpne ainult Mathias Einamann. Kõik vastaste visked tõrjus mängu parimaks valitud väravavaht Rainer Kalde.

Meistriliiga tabeliseis: 1. SK LINK/Saku 32 p (15 mängust), 2. Sparta Team Automaailm 29 p (14), 3. Eesti Maaülikooli SK 22 p (13), 4. TTÜ SK 12 p (14), 5. Jõgeva SK Tähe/Olivia 10 p (14).

Neljandale poolfinaalkohale pretendeerivatel meeskondadel on pidamata veel kaks kohtumist. TTÜ mängib homme õhtul võõrsil Spartaga, Tähe laupäeval kell 18 koduväljakul EMÜ-ga. Põhiturniir lõpetakse omavahelise kohtumisega, mis peetakse Jõgeval 18. märtsil.