Tähe pidi tunnistama nii Saku kui ka Sparta paremust

Hooaega võidukalt alustanud Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond on kahes viimases saalihoki meistriliiga mängus pidanud tunnistama vastaste paremust. 13. novembril kaotati koduväljakul 5:8 (3:2, 0:4, 2:2) SK-le LINK/Saku, nädal hiljem jäädi aga võõrsil koguni 0:11 (0:3, 0:3, 0:5) alla liigatabelis liidripositsioonil olevale Sparta Team Automaailmale.

Kohtumine eelmisel hooajal meistriliiga finaalis mänginud Saku meeskonnaga algas jõgevalastele hästi. 10. minutil avas küll skoori Saku mängija Carol Viiding, kuid seitse minutit hiljem oli kodumeeskond juba 3:1 eduseisus. Tähe esimese värava viskas Ilmar Niitovi söödust Nikolai Roop, vähem kui minut hiljem tõi Virtuse saali väravarõõmu Mathias Einamanni tabamus (söödu andis Mario Paulus) ning 17. minutil olid taas edukad Tähe esimese tabamuse autorid – seekord andis Roop väravasöödu Niitovile.

Kuigi avakolmandiku lõpu eel vähendasid külalised Viidingu viskest vahe minimaalseks, ei uskunud ilmselt keegi peale väheste Saku poolehoidjate, et teisel perioodil kaldub initsiatiiv täielikult külaliste poolele ning Tähe järgmise väravani kulub rohkem kui 36 minutit mänguaega. Saku väravas Siim Stokkebyd asendanud Lars Hillar jäi praktiliselt ilma tööta, mäng kaldus Tähe värava alla ning külalistel õnnestus Kevin Tamme selja taha saata neli vastuseta jäänud palli. Saku väravad viskasid Fredy Maalt, Mats Tamme, Andres Rene Kurmiste ja Ats Tamme.

Saku 6:3 eduseisus alanud otsustava perioodi algul suurendasid külalised Carol Viidingu viskest vahe juba neljaväravaliseks. Seejärel Tähe mängijad siiski kosusid ning alustasid Saku värava pommitamist. Külalistest mängu parimaks tunnistatud Lars Hillar tegi viimase kahekümne minuti jooksul üheksa edukat tõrjet ning kodumeeskond jõudis sihile alles 53. minutil, kui esmakordselt sel hooajal väljakul olnud Raul Kivi söödust viskas Tähe neljanda värava Alari Pagi. Vaid minut hiljem sündis ka viies värav, Mario Pauluse söödu suunas Hillari selja taha Andreas Õun. Edasine üritamine siiski rohkem edu ei toonud, hoopis Kristo Lehiste viskas eelviimasel minutil palli Tähe tühja väravasse.

Kohtumine Spartaga võeti Tähe kodulehel kokku lühidalt: “Kommentaarid on liigsed.” Sparta väravavaht Remo Merimaa tõrjus kõik 27 Tähe mängijate pealeviset, mängijatest oli kolme tabamusega edukaim Ermo Jõgi.

Liigatabeli tipus on 12 punktiga Sparta Team Automaailm, omavahelise kohtumise 6:2 võitnud Eesti Maaülikooli SK jääb maha ühe silmaga. Saku on seitsme punktiga kolmas, järgnevad viie punktiga Tähe ja nelja punktiga TTÜ SK.

Järgmise meistrivõistluste mängu peab Tähe esindusmeeskond 11. detsembril, kui koduhallis minnakse vastamisi EMÜga.