Tähe pidi koduväljakul tunnistama EMÜ paremust

Laupäeval Virtuse spordihoones toimunud saalihoki Eesti meistriliiga mängus kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond Eesti Maaülikooli SK-le 7:9 (1:3, 4:2, 2:4). Mängu parimaks tunnistatud Margus Guss oli värava autori või sööduandjana tegev koguni viie värava juures.

Teise perioodi algul juhtisid külalised juba 4:1, tartlaste selleks visatud väravatest kolm sündisid seejuures arvulisest ülekaalust. Teisel kolmandikul suutis Jõgeva linna esindusvõistkond ennast siiski mängu tagasi võidelda ning perioodi lõpuks ka seisu 5:5 viigistada. Lootusrikkalt alanud otsustava perioodi teisel minutil tabas kodumeeskonda aga taas külm dušš – vaid 13 sekundiga viskasid tartlased kaks väravat ning läksid 7:5 ette. Ometi ei lasknud jõgevalased ennast sellest häirida ning 53. minutiks oli Margus Gussi ja Lauri-Robert Induse väravatest tablool taas viigiseis. Raskelt kättevõidetud seis sulas aga taas – 58. minutiks oli EMÜ taas kahe väravaga ees. Tähe suutis seejärel küll ühe värava tagasi visata, kuid kohtunikud jätsid selle millegipärast lugemata.

Margus Gussi arvele läks kolm väravat ja kaks resultatiivset söötu. Ühe tabamusega täiendasid Jõgeva meeskonna skoori Mathias Einamann, Nikolai Roop, Andreas Õun ja Lauri-Robert Indus.

Teises nädalavahetusel peetud meistriliiga mängus kaotas valitsev Eesti meister TTÜ liigatabelit juhtivale Spartale koguni 4:15. Spartal on liidrina kirjas 29 punkti, järgnevad EMÜ (25 p), Saku (20 p), TTÜ (14 p), Tähe (11 p) ja U19 koondis (0 p).

Tähel on põhiturniiril ees vaid kaks võõrsil peetavat kohtumist:  28. veebruaril mängitakse Sakuga ning 5. märtsil Spartaga.