Tähe ootab finaalivastast

Eelmisel nädalavahetusel sammus JSK Selver/Tähe esindusmeeskond kindlalt Eesti meistriliiga finaali, mil alistas kolm järjestikkust poolfinaalkohtumist EMÜ vastu. Tähe finaalivastane selgub teisest poolfinaalist, kus praegu valitseb TTÜ ja Sparta vahel 1:1 viigiseis.

Tähe esindusmeeskond pidas oma lubadusest kinni ning põrmustas eelmisel nädalavahetusel kodusaalis peetud poolfinaalkohtumistes EMÜ SK võistkonna. Laupäevases mängus läks Tähe kohe kohtumise alguses juhtima. Esimene kolmandik lõpetati 2:1 eduseisult.

Teisel kolmandikul ei saanud EMÜ võistkond ühtegi väravat kirja ja SK Tähe võistkond kasvatas edu seisuni 5:1. Viimasel kolmandikul viskasid mõlemad võistkonnad kolm väravat, kuid võit kuulus siiski 8:4 Tähele. Kõige enam viskas selles kohtumises väravaid Nikolai Roop, kelle kontole jäi kolm väravat ja üks väravani viinud sööt. Parimaks tunnistati Ilmar Niitov.

Pühapäeval oli SK Tähe veel paremas hoos kui eelmisel päeval. Mängu avavärav sündis esimesel minutil, mil Iiro Liede söödu realiseeris Miro Ranta. Kahekümne minuti jooksul peksti EMÜ värav järjekordselt palle täis, esimesele puhkepausile mindi 6:3 Tähe eduseisult. Jõgeva võistkond oli sedavõrd võimas, et edu suudeti kasvatada ka vähemuses olles. Teise kolmandiku keskel määrati meeskonna kaptenile Raul Kivile kaheminutiline karistus. Sel ajal tegid head kokkumängu Pavel Semenov ja Ilmar Niitov, visates seisuks juba 8:3 koduvõistkonna kasuks.

Kuigi kaheminutilist karistust tuli Tähe mängijatel kohtumise jooksul kanda üheksa korda ja maaülikooli mängijatel vaid korra, olid Jõgeva mehed ikkagi niivõrd palju vastastest üle, et kohtumine võideti lausa 15:4. Kohtumise resultatiivseim oli Pavel Semenov, kes viskas neli väravat ja andis kolm väravani viinud söötu. Selle tulemusega kogus Semenov oma 250. Eesti meistrivõistluste resultatiivsuspunkti.

Finaali jõudmine on Tähe esindusmeeskonna jaoks eriti olulise tähtsusega, sest pikki aastaid Eesti saalihoki lipulaevaks peetud klubi oli kaks viimast hooaega üsna raskes madalseisus, mil ei jõutud koduste meistrivõistluste finaaligi. Nüüd oodatakse finaali vastast teisest poolfinaalist, kus seis on Sparta Team/Automaailm ja TTÜ SK vahel 1:1 viigis. Finaali pääseb Tähe vastaseks võistkond, kes kogub poolfinaalist kolm võitu.