Tähe noorimatele pronksmedal

Jõgeva SK Tähe käesoleva hooaja Eesti saalihoki meistrivõistluste medaliarve avati möödunud reedel, kui Tallinnas toimunud U11 vanuseklassi finaalturniiril võitsid klubi noorimad kasvandikud pronksmedali.

U11 vanuseklassi meistrivõistlustel tegi tänavu kaasa kaheksa võistkonda. Lõunagrupi turniiril võitis Jõgeva SK Tähe 05 kuuest kohtumisest viis ning sai esikoha. Kohamängude poolfinaalis oli Tähe vastaseks põhjagrupi turniiril teise kohaga lõpetanud HC Panter. Avapoolaja võitis Panter 2:0 ning kogu kohtumise 6:1. Tähe ainsa värava viskas seisuks 1:3 Rasmus Randoja.

Kolmanda koha mängus läks EMÜ II võistkond kaheksandaks minutiks küll 3:1 juhtima, kuid Tähe vastas seitsme järjestikuse tabamusega ning avapoolaeg võideti juba 8:3. Teisel poolajal viskasid mõlemad võistkonnad kaks väravat ning Tähe võitis 10:5. Pooled jõgevalaste väravad viskas Rome Andro Moora; meistrivõistluste parimaks ründajaks valitud Rasmus Randoja kontole kogunes kolm ja Karl Mark Tammsaarele kaks tabamust.

Pronksmedalid võitsid väravavaht Karl-Eerik Kukk, kapten Rasmus Randoja, Rome Andro Moora, Kaspar Jaan Heljand, Kaur Kevin Kalda, Kevin Ots, Kristofer Frank, Rikardo Paabort, Henry Hanst, Robin Tuvike, Gregor Rande, Raoul Liinamäe, Karl Mark Tammsaar, Marten Pehap, Martin Rosin, Henri Tiits ning treener Marko Saksing.

Meistrivõistluste finaalis kohtusid kaks põhjagrupi meeskonda, Sparta Team Automaailm alistas HC Pantri 7:4.

Teisipäeval jõudsid Tallinnas lõpule ka U13 vanuseklassi tänavused meistrivõistlused. Jõgeva SK Tähe jäi nagu mullugi selles vanuseklassis napilt medalikolmikust välja, lõpetades hooaja neljanda kohaga.

Üheksa meeskonna osavõtul peetud põhiturniiri lõunagrupi mängudes sai Jõgeva SK Tähe 03 kuus võitu ja kolm kaotust. Kõigis omavahelistes mängudes alistati nii SHK Tornaado kui ka Tamsalu EBE, lõunagrupis esikoha saanud Eesti Maaülikooli SKle kaotati aga 1:6, 3:5 ja 6:10.

Poolfinaalmäng HC Pantriga lõppes põhjagrupis täiseduga esikoha saanud meeskonna 6:3 (2:1, 4:2) võiduga. Jõgevalastest viskas Oliver Heljand kaks ning Margus Rosin ühe värava.

Pronksimängu alustas edukamalt Sparta Team Automaailm, avapoolaja järel juhtisid pealinlased 4:1. Teise poolaja algul vähendasid jõgevalased aga vahet ning kümmekond minutit enne kohtumise lõppu oldi üheväravalises kaotusseisus 5:6. Viigiväravani aga enam ei jõutud ning Sparta võitis 7:5. Tähe väravad viskasid Rome Andro Moora, Oliver Heljand, Margus Rosin, Sten Siida ja Karl Mark Tammsaar.

Selle vanuseklassi Eesti meistriks tuli EMÜ, finaalkohtumises alistati 8:4 HC Panter.