Tähe noorimale tiimile hõbemedal

Möödunud kolmapäeval Jõgeval peetud kohamängudega jõudsid lõpule esmakordselt peetud U9 vanuseklassi Eesti saalihoki meistrivõistlused. Selle vanuseklassi Eesti karikavõistlustel kolmanda koha saanud Jõgeva SK Tähe/Olivia 08 jõudis finaali, kus pidima tunnistama pealinna klubi HC Vipers paremust.

Üheksa meeskonna osavõtul peetud meistrivõistluste alagrupimängudes sai Tähe teise koha. Jõgevalased võitsid kaheksast kohtumisest kuus, kahel korral jäädi alla karikavõistlustel võidutsenud EMÜ SK-le.

Põnevas poolfinaalmängus alistas Tähe 08 põhjagrupi turniiril esikoha saanud Sparta Team Automaailma järelkasvumeeskonna. Viis ja pool minutit enne kohtumise lõppu juhtisid jõgevalased juba 7:2, kuid tallinlased suutsid nelja minutiga visata kodumeeskonna väravavõrku viis palli ning seisu viigistada. Viimane sõna jäi siiski Tähele ‒ 8:7 võidu tõi neile Kert Kristjan Kuke tabav vise 12 sekundit enne lõpusireeni.

Teises poolfinaalkohtumises alistas HC Vipers Black EMÜ SK 6:5 ning Tallinna jäähokipoiste edu jätkus ka finaalis. Tähe 2:0 algedule vastati viie omapoolse tabamusega ning kogu kohtumine võideti 6:3. Tähe väravad viskasid Kert Kristjan Kukk ja Marek Rosin.

Pronksimängus alistas EMÜ SK Sparta Team Automaailma 8:5.

Treener Marko Saksingu juhendatavas meeskonnas võitsid hõbemedali kapten Marek Rosin, Silver Raudsepp, Daniil Lavruškin, Christian Sopp, Oliver Raudsepp, Kristofer Kiis, Markus-Lion Räitsak, Rasmus Moora, Remi Asman, Gregor Saar ning Kert Kristjan Kukk.

Alagrupikohtumistes 44 väravat visanud Marek Rosin pälvis lõunagrupi resultatiivseima mängija ning meistrivõistluste parima ründaja eriauhinna, Kert Kristjan Kukk oli 10 punktiga (7+3) kohamängude resultatiivseim.