Tähe naiskond kaotas napilt EMÜ-le

Jõgeva SK Tähe/Olivia saalihokinaiskond jäi Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria avamängus napilt 6:7 (1:0, 2:3, 3:4) alla Eesti Maaülikooli SK-le.

Laupäeval Virtuse spordihoones toimunud põnevusmängu avakolmandiku ainsa värava viskas Inna Mahhova kohtumise 14. minutil. Kaotusseisu jäänud mullused Eesti meistrid alustasid teist kolmandikku edukamalt – 23. minutil viskas Edith Pärnik viigivärava ning 37 sekundit hiljem viis tartlannadest mängu parimaks tunnistatud 15aastane Laura Heinoja külalised esmakordselt juhtima. Jõgevalaste teise värava viskas 27. minutil Teele Randoja söödust Triinu Saluste, kuid viigiseisust kaua rõõmu ei olnud, sest vaid 24 sekundit hiljem olid tartlannad Kaisa Aruaasa viskest taas juhtimas. Taas suutsid Tähe mängijad maaülikoolile omapoolse tabamusega vastata – 31. minutil viskas Triinu Saluste Jane Suvvi söödust oma teise värava.

Viigiseisult 3:3 alanud otsustava perioodi algus oli taas parem tartlannadel. Kadre Lehtmetsa, Edith Pärniku ja Laura Heinoja tabamustest juhtis EMÜ kuus minutit enne kohtumise lõppu juba 6:3. Eriti tormiliselt kulgenud lõpuminutitel näitasid Tähe mängijad, et ükski kaotusseis ei ole lootusetu ning EMÜ treener Talis Mölder pidi oma hoolealustele mitmel korral rõhutama, et ükski mäng pole enne läbi, kui lõpusireen on kõlanud.

1. minutil viskasid naiskonnad 34 sekundi jooksul kolm väravat. Kõigepealt realiseeris Tähe tartlanna Helen Mahla eemaldamisest tekkinud arvulise ülekaalu ning Eneli Vadi viskest vähenes kaotusseis kaheväravaliseks. EMÜ suutis taas kiirelt vastata, vaid 16 sekundit hiljem viis Kaisa Aruaas nad 7:4 ette. Seejärel näitas Tähe, et nemadki suudavad vastaste tabamustele kiirelt reageerida – 18 sekundit pärast EMÜ seitsmendat väravat vähendas Triinu Saluste taas vahet.

Värava tühjaks jätnud Tähe läks seejärel täiendavate jõududega rünnakule ning 50 sekundit enne kohtumise lõppu tegi mängu parimaks nimetatud Triinu Saluste seisuks juba 6:7. Suurepärane võimalus avanes kodunaiskonnal viisteist sekundit enne kohtumise lõppu, kui  kohtunikud saatsid lükkamise eest karistuspingile EMÜ mängija Edith Pärniku. Kahjuks ei õnnestunud Tähel järelejäänud aja jooksul enam viigiväravat visata.

Kahe võiduni mängitava poolfinaalseeria teine kohtumine peetakse Tartus 5. märtsil, Tähe võidu korral toimub kolmas mäng Jõgeval 12. märtsil.

Teise Jõgevamaa naiskonnana poolfinaali jõudnud SK Mustvee kaotas oma poolfinaalseerias Sparta Spordiseltsile 0:2.

Tallinnas toimunud avamängu 16:0 võitnud Sparta sai suure võidu ka laupäeval Raplas mängitud korduskohtumises. Mustvee kaotas mängu 1:18 (0:6, 1:9, 0:3), ainsa värava viskas Heile-Liise Roone mängu 32. minuti seisuks 1:9. Sparta mängijatest oli viie tabamusega edukaim Helen Ojala.

Kui Eesti meistrivõistluste finaalseerias mängitakse kolme võiduni, siis pronksivõitja selgitamiseks peetakse vaid üks kohtumine.