Tähe kaotas võõrsil Maaülikoolile

Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond kaotas pühapäeval Tartus peetud saalihoki meistriliiga kohtumises Eesti Maaülikooli SK-le 5:8 (1:2, 2:2, 2:4).

Mõlemad meeskonnad olid tänavust hooaega alustanud kaotusega Sparta Team Automaailmale. Kui Tähe jäi Spartale koduväljakul alla 3:5, siis EMÜ pidi pealinlaste paremust tunnistama eriti valusal moel – teise perioodi lõpuks koguni 5:1 eduseisus olnud tartlased lasksid Spartal otsustaval kolmandikul viigistada ning lõpuks ka karistusvisetega 6:5 võidu võtta.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise avavärava viskas teist hooaega EMÜ ridades mängiv Pavel Semjonov 6. minutil, kolm minutit hiljem viigistas Tähe mängijatest parimaks nimetatud Andreas Õun seisu. Esimesele vaheajale läksid võõrustajad siiski 2:1 eduseisus, sest sekund enne avakolmandikku lõppu saatis Daniel Matsukevitš palli väravavaht Rainer Kalde selja taha.

Ka teine kolmandik möödus tagasavägises heitluses. Toomas Peterson viigistas 30. minutil taas seisu ning kuigi Sven Uue ja Aleksandr Avtušenko viisid EMÜ seejärel korraks kahe väravaga ette, suutsid külalised perioodi viimastel sekunditel vahe jälle minimaalseks vähendada. Tähe kolmanda värava viskas Andreas Õun kuus sekundit enne teise kolmandiku lõppu Mathias Einamanni söödust.

Otsustavat perioodi alustas Tartu meeskond aktiivsemalt – Sven Uue ja Daniel Matsukevitši väravate järel juhtis EMÜ 46. minutiks juba 6:3. Jõgevalased siiski alla ei andnud ning 51. minutiks olid võõrustajate edu kahanenud taas minimaalseks. Tähe neljanda värava viskas Toomas Peterson Raido Moori söödust, viienda tabamuse autoriks märgiti taas Andreas Õun. Söödupunkti sai oma kontosse Tähe särgis debüteerinud endine TTÜ mängija Alex Kark.

Jõgevalaste katsed seisu tasakaalustada siiski edu ei toonud, hoopis endised Tähe mängijad Pavel Semjonov ja Sven Uue suurendasid lõpuminutitel taas vahet ning tõid EMÜ-le 8:5 võidu.

Hooaja esimeste mängude järel on turniiritabeli tipus valitsev Eesti meister SK LINK/Saku, kellel on kahest kohtumisest kirjas kuus punkti. Sparta Team Automaailmal on kolmest mängust viis punkti ning Eesti Maaülikoolil kahest mängust neli punkti. Punktiarve on avamata Tähel ja TTÜ-l.

Järgmise kohtumise peab Tähe esindusmeeskond 13. novembril, kui Tallinnas minnakse vastamisi TTÜ-ga. Päev varem teeb oma meistriliiga B-sarja debüüdi ka SHK Jõgeva Lootus, kes kohtub Tapal Jäneda meeskonnaga.