Tähe kaotas koduväljakul liidrile

Nädala eest Eesti saalihoki meistriliigas võiduarve avanud Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond kaotas laupäeval Virtuse spordikeskuses peetud kohtumises liidrikohal olevale Sparta Team Automaailmale 3:7 (1:3, 0:3, 2:1).

Kohtumise eel täienesid Tähe esindusmeeskonna read veel ühe välismängijaga. 11-kordse Eesti meistermeeskonnaga liitus lätlane Peteris Freimanis. Üheksateist hooaega Läti meistriliigas mänginud 36aastane Freimanis on tulnud kuuel korral lõunanaabrite meistriks ja 2008. aastal kuulus ta MM-võistlustel viienda koha saanud Läti koondisse.

Rohkem kui kolmekuulise vigastuspausi järel oli taas väljakul ka oktoobri algul kodumängus Sakuga raskelt põlve vigastanud 18aastane ründaja Andreas Õun.

Kohtumist aktiivsemalt alustanud kodumeeskond avas skoori neljandal minutil, kui Joel Ekroosi söödu vormistas väravaks Matti Lipponen. Eduseis püsis tablool viis minutit, seejärel külalised Oliver Savi tabamusest viigistasid. Initsiatiiv kaldus üha enam Sparta poolele ning ka nende pealevisked hakkasid järjest sihile jõudma. 32. minutiks juhtis külalismeeskond juba 6:1.

Oktoobrikuus peetud eelmiste omavaheliste kohtumistega (kodus 4:14 ja võõrsil 2:11) võrreldavat sauna jõgevalased siiski ei saanud, mullustel meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Sparta jäi viieväravalise eduseisu saavutamise järel ligi pooleks tunniks kuivale.

Kui teise kolmandiku algul lahendasid külalised Lauri-Robert Induse kaheminutilise karistuse järel tekkinud arvulise ülekaalu väravaks 16 sekundiga, siis otsustava kolmandiku teisel poolel ei suutnud meistriliiga liidermeeskond ära kasutada olukorda, kus Tähe mängis peaaegu seitse minutit järjest arvulises vähemuses. 50. minutil eemaldati vastasmängija kukutamise eest kaheks minutiks Siim Selgis. Vaid kaheksa sekundit pärast Selgise väljakule naasmist tabas Joel Ekroosi kepp Sparta väravavahi Remo Merimaa kaela ning kohtunikud saatsid soomlase ohtliku mängu eest viieks minutiks karistuspingile.

Tähe veelgi pikem, rohkem kui 40 minutit kestnud väravapõud lõppes 46. minutil, kui 2:6 seisuks realiseeriti Sparta mängijate järjestikuste eemaldamiste tõttu tekkinud kahemeheline ülekaal väljakul. Matti Lipponen viskas oma viienda värava Tähe särgis, Peteris Freimanis sai kirja esimese söödupunkti.

Kohtumise jooksul mitmel korral ennast heale positsioonile mänginud, kuid pealevisetel eksinud Peteris Freimanis väravata siiski ei jäänud, 59. minutil viskas lätlane Tähe kolmanda värava.

Tähe parimaks valiti väravavaht Rainer Kalde, kes tegi kohtumise jooksul kolmkümmend edukat tõrjet.

Laupäeval kell 18 läheb Tähe esindusmeeskond Virtuse spordikeskuses vastamisi EMÜ-ga.