Tähe kaotas kodus Spartale

Laupäeval Virtuse spordikeskuses peetud Eesti saalihoki meistriliiga mängus kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond Sparta Team Automaailmale 2:5 (1:1, 1:3, 0:1) ning jätkab turniiritabelis neljandal kohal.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise avakolmandikul õnnestus liigatabelis teisel kohal oleval Spartal mängu parimaks tunnistatud väravavaht Rainer Kalde üle mängida vaid korra. 15. minutil avas Aleksandr Zutsenja söödust skoori Oliver Savi. Kaua pealinlased eduseisu hoida ei suutnud, 19. minutil viigistasid arvulises ülekaalus mänginud jõgevalased seisu, kui Mathias Einamanni söödu vormistas Tähe avaväravaks Margus Guss. Rainer Kalde tegi avakolmandikul 14 edukat tõrjet.

Vastastikuseid väravaid vahetati ka teise perioodi keskel – 29. minutil viis Stenver Savi Sparta taas ette, vähem kui minut hiljem tõi Raul Kivi vise tabloole taas viigi.

Saatuslikuks sai väljakuperemeestele aga 37. mänguminut, kui külalised viskasid paarikümne sekundi jooksul kaks vastuseta jäänud väravat. Lükkamise eest kaheks minutiks eemaldatud Heino Avi sai karistuspingil istuda vaid 17 sekundit, kui Jaanus Kase viis külalised 3:2 ette. Veel 19 sekundit hiljem tegi Morten Talviste seisuks juba 4:2.

Otsustaval perioodil oli Tähel hea võimalus vahet vähendada, kuid kasutamata jäi nii kohtunike määratud karistusvise kui ka kahe Sparta mängija eemaldamisest tekkinud arvuline ülekaal väljakul. Kohtumise viimase värava sai enda nimele Tarvo Kivisilla, kes saatis palli juba tühja väravasse.

Meistriliiga tabeliseis: 1. SK LINK/Saku 24 p (11 mängust), 2. Sparta Team Automaailm 21 p (10), 3. Eesti Maaülikooli SK 16 p (9), 4. Jõgeva SK Tähe/Olivia 8 p (10), 5. TTÜ SK 6 p (10).

Laupäeval kohtub Tähe esindusmeeskond Kiilis Saku meeskonnaga.

Meistriliiga-B turniiril alistas Jõgeva SHK Lootus laupäeval koduväljakul Peikko/Tamsalu 16:6 (8:1, 5:1, 3:4). Ilmar Niitov ja Nikolai Roop viskasid võrdselt neli väravat, Siim Hõimu arvele läks kolm tabamust. Kaks väravat viskas Sten Voog, ühe Marko Saksing, Alari Pagi ja Vaiko Vadi.

Tabeliseis: 1. Viimsi Kepp 18 p (7), 2. Eesti Maaülikooli SK II 15 p (6), 3. Jõgeva SHK Lootus 12 p (7), 4. Jäneda 6 p (7), 5. Peikko/Tamsalu 0 p (7).

Lootus jätkab turniiri 25. veebruaril, kui kell 18 minnakse Virtuses vastamisi Jänedaga.