Tähe kaotas eduseisust Sakule

Pühapäeval Kiilis peetud Eesti saalihoki meistriliiga põhiturniiri eelviimases mängus kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia 5:7 SK-le LINK Saku. Kolmteist minutit enne kohtumise lõppu oli Jõgeva linna esindusvõistkond seejuures veel 5:2 eduseisus.

Suurem osa mängust kulges poolfinaalikohast kolme punkti kaugusel olevale Tähele soodsalt: avakolmandik võideti Mathias Einamanni ja Andreas Õuna väravatest 2:1 ning teise perioodi lõpuks oldi kahe Raul Kivi tabamuse järel 4:2 eduseisus. Tähe väravas tegi väljakuperemeeste rünnakute nurjamisel suurepärast tööd mängu parimaks tunnistatud Rainer Kalde, kes selleks hetkeks oli teinud juba 29 edukat tõrjet, neist 21 teisel kolmandikul.

Otsustaval perioodil suurendas Tähe eduseisu juba kolmeväravaliseks, kui 48. minutil vormistas Mathias Einamanni söödu Tähe viiendaks väravaks Mario Paulus. Seejärel aga mänguõnn pöördus ning endiselt aktiivselt Tähe väravat pommitanud (Rainer Kaldelt veel kümme edukat tõrjet) Saku visked hakkasid lõpuks üksteise järel märki tabama. 5:5 viigiseisuni jõudsid sakulased Andres Rene Kurmiste viskest 54. minutil, lõpuminutitel lendasid väravavõrku veel ka kaks Kristjan Puu viset.

Voor enne põhiturniiri lõppu on 31 punktiga tabeli tipus EMÜ SK. Sparta jääb maha kahe ja Saku viie punktiga. Viimase koha eest poolfinaalis heitlevad TTÜ (14 p) ja Tähe (11 p), punaseks laternaks on U19 koondis (0 p).

Põhiturniiri viimase mängu peab Tähe laupäeval kell 19 Tallinnas. Poolfinaali pääsemiseks tuleb Tähel võita normaalajal Spartat, TTÜ peab aga päev hiljem kaotama 60 mänguminutiga Sakule. Võrdsete punktide korral saab eelise omavahelistes mängudes enim punkte teeninud meeskond, Tähe ja TTÜ selle hooaja mängudes on punktidega 5:4 edukam olnud Jõgeva tiim.