Tähe kaotas avamängus TTÜ-le

Laupäeval Virtuse spordikeskuses peetud Eesti saalihoki meistriliiga avakohtumises kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond TTÜ SK-le 4:8 (2:2, 0:3, 2:3).

Uus hooaeg algas kodumeeskonnale kiire kaotusseisu jäämisega ‒ juba 20sekundilise mängu järel oli pall Markus Kaivanto viskest Tähe väravas. Meistriliiga turniiri põhiliselt noormängijatega alustav Tähe (avakohtumises platsil käinud mängijate keskmine vanus oli 19,4 aastat; võrdluseks, eelmise hooaja avamängus Sparta Team Automaailma vastu oli keskmine Tähe mängija 24,2 aastat vana) õnneks sellest pead ei kaotanud ning neljandal minutil viigistas Erik Vadilt hea söödu saanud Kristo Voitk seisu.

Nädal enne turniiri algust 15aastaseks saanud Kristo Voitkile oli see karjääri esimeseks meistriliiga väravaks. Voitki kõrval oli hooaja avamängus Jõgeva linna esindusvõistkonna värvides väljakul veel kaks 15aastast mängijat. Kui avavärava autor on kahel eelmisel hooajal Tähe koosseisus olnud juba kuueteistkümnes meistriliiga kohtumises, siis Alex Guske ja Sten Metsar tegid laupäeval oma debüütmängu.

Võrdne mäng jätkus avakolmandiku lõpuni. 11. minutil viis 38aastane Anre Vooremaa külalismeeskonna taas juhtima, viis minutit hiljem viigistas võõrustajate kõige kogenum mängija, 33aastane esindusmeeskonna kapten Margus Guss jälle seisu. Väravasöödu andis sellest hooajast Jõgeva meeskonnaga liitunud tartlane Fred Haga.

Viigiseisult 2:2 alanud teine periood kujunes aga edukamaks pealinlastele. Lauri Ries, Markus Kaivanto ja Oskar Salm viskasid kolm vastuseta jäänud väravat ning otsustavale kolmandikule mindi juba TTÜ 5:2 eduseisus.

Otsustav periood algas kodumeeskonnale hästi. Kahe ja poole minutiga viskasid Kristo Voitk ja samuti oma meistriliiga väravaarve avanud 18aastane Karl Kastan järjest kaks väravat ning vähendasid kaotusseisu minimaalseks. 47. minutil tekkis Tähel ka hea võimalus mänguseis viigistada, kui takistamise eest eemaldati kaheks minutiks TTÜ mängija Priit Vendik. Arvulises ülekaalus olles tekitas kodumeeskond mõned head võimalused ja korra käis pall ka väravapostis, kuid seisu muuta ei õnnestunud.

Tasavägisesse mängu tõid pöörde hoopis võõrustajate kaheminutilised karistused. 53. minutil eemaldati kepilöögi eest kahe värava autor Kristo Voitk. Markus Tepil kulus vaid sekund, et arvuline ülekaal realiseerida ning külalised 6:4 juhtima viia. 55. minutil teenis kepilöögi eest karistuse ka Karl Kastan, taas oli Markus Tepp see, kes suutis võõrustajate kaitse ja väravavaht Karl Kalmu üle mängida. Mängu lõppseisu vormistas Anton Savolainen 58. minutil.

Päev varem peetud meistriliiga hooaja avamängus kaotas eelmisel hooajal finaali jõudnud Sparta Team Automaailm koduväljakul SK LINK/Sakule 4:7.

SK LINK/Saku on Tähe vastaseks kahes järgmises meistriliiga mängus. Sel laupäeval kell 16 kohtutakse Kiili spordihoones, 7. oktoobril kell 18 minnakse vastamisi Virtuse spordikeskuses.