Tähe jäi tiitlikaitsjale alla ka koduväljakul

Laupäeval Virtuse spordikeskuses toimunud Eesti saalihoki meistriliiga kohtumises kaotas Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond Eesti Maaülikooli SK-le 4:7 (0:1, 1:3, 3:3).

Valitsevad Eesti meistrid avasid Pavel Semjonovi viskest skoori avakolmandiku lõpus. Teise perioodi algul suurendasid tartlased eduseisu kolmeväravaliseks, võõrustajad jõudsid esimese tabamuseni 35. minutil. Arvulises ülekaalus mängides saatis Margus Gussi söödust tulnud palli EMÜ väravasse Alex Kark.

Otsustaval kolmandikul hoidsid tartlased turvalist eduseisu. Igale EMÜ tabamusele vastas küll omapoolse väravaga ka Tähe, kuid kaotusseisu kolmest väravast väiksemaks enam ei saadud. Jõgevalaste teise värava viskas 44. minutil seisuks 2:5 Aleksander Andrejev, kolmanda tabamuse autoriks oli 48. minutil Lauri-Robert Indus. 58. minutil tegi Tähe parimaks valitud Alex Kark lõppseisuks 4:7.

Tähe tänavuse hooaja kõige napimas kaotuses oli taas suuri teeneid väravavaht Rainer Kaldel, kes kuuekümne mänguminuti jooksul tegi 32 õnnestunud tõrjet. Tartlaste väravat kaitsnud Karl-Erik Kruusmaal kogunes tõrjeid samal ajal kümme, seejuures kanti teisel kolmandikul protokolli vaid üks ning otsustaval perioodil kaks edukat tõrjet.

Meistriliiga tabeliseis: 1. Sparta Team Automaailm 18 p (8 mängust), 2. TTÜ SK 16 p (8), 3. SK LINK/Saku 9 p (4), 4. Eesti Maaülikooli SK 8 p (6), 5. Jõgeva SK Tähe/Olivia 0 p (8).

Resultatiivsustabeli tipus on võrdselt 18 punktiga Pavel Semjonov (EMÜ; 9+9) ja Sander Savi (Sparta; 11+7). Tähe mängijatest on seitsme punktiga edukaim Margus Guss (3+4), viie resultatiivsuspunktiga järgnevad Ilmar Niitov (2+3) ja Aleksander Andrejev (5+0).

Laupäeval kohtub Tähe Kiili spordihoones Sakuga. Järgmine meistriliiga mäng peetakse aga juba uuel aastal, kui 13. jaanuaril minnakse koduväljakul taas vastamisi Sakuga.