Tähe ja Lootus meistriliigas taas võidukad

Nädalavahetusel jätkunud Eesti saalihoki meistriliiga mängudes olid võidukad mõlemad Jõgeva meeskonnad. Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond alistas TTÜ SK 8:7 (1:3, 3:3, 4:1), võiduvärava viskas Andreas Õun 14 sekundit enne kohtumise lõppu. Meistriliiga-B turniiril mängis SHK Lootus väravaterohkes mängus 15:11 (5:5, 5:4, 5:2) üle Peikko/Tamsalu.

Tähe alustas laupäeval Tallinnas peetud mängu vaid üheksa väljakumängijaga ning jäi kohe ka väljakuperemeeste surve alla. TTÜ võitis avakolmandiku 3:1 ning juhtis teise perioodi keskel juba 6:3. Jõgevalaste avavärava viskas 10. minutil Andreas Õun Lauri-Robert Induse söödust. Teisel kolmandikul avas kahe tabamusega oma tänavuse hooaja väravaarve Raul Kivi, üks värav läks Raido Moori arvele.

Võõrustajate 6:4 eduseisus alanud otsustaval perioodil suutsid jõgevalased kaotusseisust välja rabeleda ning lõpusekunditel ka väärtusliku võidu võtta. 43. minutil vähendas Mathias Einamann Sander Lehtme söödust kaotusseisu minimaalseks, viis minutit hiljem oli aga tablool juba viigiseis. Arvulises vähemuses mänginud jõgevalaste kuuenda värava visanud Raul Kivile andis suurepärase söödu mängu parimaks tunnistatud väravavaht Rainer Kalde. Markus Kaivanto viis seejärel küll TTÜ uuesti ette, kuid Tähe ei jäänud võlgu:  Andreas Õun viigistas 52. minutil taas seisu ning vahetult lõpusireeni eel viskas ka võiduvärava.

Pühapäeval Tapal samuti tänavuse hooaja teise võidu võtnud SHK Lootus resultatiivseim oli neli väravat visanud Alari Pagi. Kolm palli saatsid vastaste väravavõrku Nikolai Roop ja Marko Saksing. Kahe värava autoriks märgiti Nikita Bõstrov, korra olid täpsed Cris Aare, Sten Voog ja Elari Teder.

Meistriliiga tabeliseis: 1. SK LINK/Saku 18 p (8 mängust), 2. Sparta Team Automaailm 17 p (7), 3. Eesti Maaülikooli SK 10 p (6), 4. Jõgeva SK Tähe/Olivia 5 p (7), 5. TTÜ SK 1 p /6).

Meistriliiga-B tabeliseis: 1. Viimsi Kepp 12 p (4), 2. Eesti Maaülikooli SK II 6 p (2), 3. Jõgeva SHK Lootus 6 p (4), 4. Jäneda 3 p (4), 5. Peikko/Tamsalu 0 p (4).

Jõgeva meeskondadel seisavad ees kohtumised tabelijuhtidega. Tähe esindusmeeskond peab järgmise mängu 21. jaanuaril, kui kell 18 minnakse koduväljakul vastamisi Sakuga; Lootus kohtub aga 14. jaanuaril Tallinnas Viimsi Kepiga.