Tähe alustas hooaega kaotusega

Möödunud pühapäeval pidas JSK Selver/Tähe saalihoki esindusmeeskond selle meistriliigahooaja avakohtumise TTÜ/Team Exeli vastu, kus vastu tuli võtta üsna suureskooriline kaotus.

Klubi treener Marko Saksing nentis juba eelmisel nädalal, et esimeses kohtumises on neil koosseisuga raskusi. Endiselt varjutab saalihokiklubi jõudlust meestepuudus. Esindusvõistkonna nimekiri on küll pikk ja aukartust äratav, kuid sageli ei saa mehed kohtumistest osa võtta töö tõttu. Suur osa SK Tähe mängijatest töötavad juba eestlaste harjumuspärase peremudeli kohaselt Soomes ning neil pole võimalik igaks kohtumiseks koju sõita.

Sellise veidi pooliku koosseisuga alustati ka tänavust saalihokihooaega. Võõrsil kohtumisel oli Tähel välja panna vaid kolmteist meest. Puudu olid näiteks möödunud hooajal pea igas kohtumises resultatiivsuspunkte kogunud Valery Maslov, noor ja väga hea tehnikaga Sven Uue ning rünnakutel teravusi ja väravavõimalusi loov Nikolai Roop.

Siiski said mängus kaasa lüüa vennad Rein ja Raul Kivi, kellest viimasel on sel hooajal esindusmeeskonnas ka kapteniroll.

Tähe jäi lausa 4:0 kaotusseisu

Kohtumise avakolmandikul ei suutnud Jõgeva Tähe oma mängu käima saada. Juba kuuendal minutil viskas TTÜ ründaja Kristjan Puu  Kristo Lehiste antud söödust värava. Kuus minutit hiljem kordas saavutust tema tiimikaaslane Alex Kark. Pärast seda teenisid Tähe mängijad Raul Kivi ja Targo Treial  järgemööda kaheminutilise karistuse — Kivi takistamise ja Treial kepi tõstmise eest. Kaks minutit enne kolmandiku lõppu kasutas TTÜ arvulise ülekaalu ära ning Veiko Tarvis viskas oma võistkonna kasuks kolmanda värava.

Teise kolmandiku algus polnud eriti sündmusterohke. Siiski jäi Selver/Tähe meeskond pärast kümmet mänguminutit lausa 4:0 kaotusseisu, selle värava autoriks oli TTÜ ridadest Kaspar Kallion. Minut pärast seda väravat suutsid lõpuks ka Tähe mängijad oma võimaluse ära kasutada ning Rein Kivi söödu realiseeris väravaks Pavel Semenov. Kaks minutit pärast avaväravat suutsid hästi kokku mängida Ilmar Niitov ja Mario Paulus, kelle koostööst sündis Tähe teine värav. Seejärel kasvatasid edu veel TTÜ mängijad ning selle vastasid ka Tähe mängumehed. Teine kolmandik lõppes seisuga 5:3.

Arvulist ülekaalu ei suudetud enda kasuks pöörata

Viimasele kolmandikule vastu minnes ei olnud seis veel kriitiline ja Tähel olid kõik reaalsed võimalused kohtumine võita. Sellele lisas veel hoogu ka TTÜ ründajale Kaspar Kallionile määratud kaheteistkümne minuti pikkune karistus ebasportliku käitumise eest. Kuid sellegipoolest suutsid väravani jõuda hoopis vähemuses mänginud TTÜ mehed.

Võõrustajate kuuenda värava viskas Madis Kassi söödust Alex Kark. Targo Treial vähendas vahe uuesti kahele väravale, kuid see oli ka kõik, mida Tähe mängijad kohtumise päästmiseks teha suutsid. Mängu lõpuminutitel viskasid Kristjan Puu ja Veiko Tarvis mõlemad veel ühe värava ning kohtumise lõppseis jäigi 8:4 TTÜ kasuks. Kusjuures veidi vähem kui minut enne kohtumise lõppu oleks TTÜ saanud visata ka oma üheksanda värava, kuid nende kasuks määratud karistusviset ei suutnud Kristjan Puu realiseerida.

Tähe meestest oli sel korral parim kahe värava autor Pavel Semenov. Resultatiivsuspunktid said kirja ühe väravasöödu andnud Ilmar Niitov, Tanel Soidla ja Rein Kivi. Targo Treial ja Mario Paulus said kumbki punkti ühe värava eest. Järgmine meistriliiga kohtumine peetakse JSK Selver/Tähe kodusaalis Jõgeval juba sel laupäeval, kus nende vastaseks Eesti Maaülikooli võistkond.

Meistriliigas sel aastal ainult viis võistkonda

Tänavu lööb Eesti saalihoki meistriliigas kaasa vaid viis võistkonda. Osalemisest loobus kolmel varasemal aastal meistriks tulnud SK Augur/Wasteland. Samuti ei olnud nõus sarjaga liituma esiliiga meeskonnad TVK Leegid, Jäneda ja Ääsmäe, kellele Eesti Saalihoki Liit vastava ettepaneku tegi. Loobumise põhjusteks on eeldatavasti rahalised raskused. Kuigi tegemist on meistrivõitlustega Eesti kõrgeimal tasemel, on saalihokivõistkondadel väga keeruline leida sponsoreid, sest see spordiala pole nii populaarne  kui näiteks jalgpall või korvpall.

Ka JSK Selver/Tähe esindusmeeskond on pidanud rahaliste raskuste tõttu oma võistlusplaanides muudatusi tegema. Näiteks ei osaleta sel aastal enam ühelgi rahvusvahelisel turniiril ning teist hooaega järjest pole võimalik kaasa lüüa väga tugevas Läti liigas, kus Jõgeva võistkond varem play-off’ides kõva konkurentsi on pakkunud. Samas arvas Tähe treener Marko Saksing, et meistriliiga nüüd valitseva meistri puudumise tõttu igavaks ei muutu ja Tähel ei ole ka osalevate võistkondade vastu  kerge mängida.