Esmaspäevasel aktusel rääkisid emakeeleõpetajad Reet Rosenberg ja Katrin Roodla Kristjan Jaak Petersonist, noorelt lahkunud poeedi keeltehuvist ja armastusest eesti keele vastu.
Õigekirjavõistlusel tuli parandada vigast teksti, näidata harjutustes lünki täites oma sõnavara rikkust ja väljendusoskust. Osalesid kõik ? kõige pisematest abiturientideni. Loomulikult oli ülesannete raskusaste erinev.
Etlejatekonkursiks tuli luuletus ise valida ja et keelenädala pealkiri seekord huumorile vihjas, olid oodatud just sedasorti värsid.
Kolmapäeval avalikustati juba varem välja kuulutatud omaloomingukonkursi tulemused ja neljapäeval kohtuti Vooremaa toimetuse töötajaga.
Nädalalõpp ja ka veerandilõpp reede kujunes kokkuvõtete tegemise ja parimatele auhindade jagamise päevaks. Peeti maha ka kettaviktoriin. Seda omapärases vormis mälumängu võib lausa Tabivere kooli leiutiseks pidada ja seda on juba aastaid korraldatud nii emakeelepäeval, veerandilõppudel kui kooliaastat lõpetades. Aktusesaali seatakse üles suur värviline loosiratas, mida keerutades klasside võistkonnad endale küsimuste teemad saavad. Teemad, mida viktoriini korraldajad küsimusi koostades silmas peavad, on osalejatele varem teada antud, et valmistuda ja teadmisi koguda saaks. Küsimusi aitavad emakeeleõpetajatel ette valmistada ja mängu läbi viia klassijuhatajad, kooliraamatukogu juhataja ja teisedki, kellel vähegi mahti. Õpetaja Reet Rosenbergi sõnul on kettamäng õpilaste hulgas väga populaarne, seda oodatakse ja selleks hakatakse aegsasti valmistuma. Võistlushasardile lisab jumet loosiratta keerutamine teemavaldkonna saamiseks ? see annab mälumängule veidi õnnemängu maiku.
Tänavuse emakeelenädala lõpuüritusel olid ketta taga peidus järgmised teemad: Tabivere minevik ja olevik; kirjanikud; mõistatused.
KAIE NÕLVAK