SK Pedja alistas liiga liidri 3:2

Jõgeva SK Pedja sai möödunud laupäeval kodujääl magusa võidu, alistades Lõuna-Eesti Hokiliiga liidermeeskonna Tartu Jäämurdjad 3:2. Seejuures oldi juba kolmandal mänguminutil 0:2 kaotusseisus.

Kohtumine algas Jõgeva meeskonnale raskelt veel enne mängu, sest taas tuli kodujääl mängida napis rivistuses. Mitme mängija puudumise tõttu ei saadud kokku isegi kahte viisikut. Väljakule tuli minna ka meeskonna treeneril Kaido Poomil.

Ja ka algusminutid ei kuulutanud midagi head. Kuigi esimese pealeviske tegid väljakuperemehed (Jüri Naritsa vise tabas lõpuks vastaste väravavahi maski), avasid tartlased juba esimese rünnakuga skoori.

Kui mängu algusest oli tiksunud 48 sekundit, saatis Jäämurdjate üks aktiivsemaid mängumehi Alar Loigu esimese litri Ülo Gussi väravasse. Lihtsast olukorrast sündinud avavärav mõjus kümnekraadilises külmas kui paukuv pakane. Jõgeva meeskond võttis kohe uued rünnakud üles, kuid täpselt kaks minutit hiljem mängiti oma kaitsetsoonis taas passiivselt ning vastaste ründeduo Alar Loigu ja Rainer Ott jõudsid juba teistkordselt sihile – 0:2. Kas tõesti mäng ühte väravasse?

Õnneks oli sellega vastastele kingituste tegemine lõpetatud ja külalislahkuse kraanid keerati kinni. Mängu hakkas dikteerima SK Pedja meeskond. 5. minutil oli Raul Kivi vastaste kollkipriga üks-üks, kuid litter lendas tühjast väravast üle. Tasahilju väljakuperemeeste surve aina tugevnes ja kui mängitud oli 8.54, sündis koostööst Raul Kivi — Jüri Narits esimene vastuvärav – seis 1:2.

See tekitas ka vastaste kaitsetegevuses närvilisuse märke ning edasi jätkus juba vahelduvate rünnakutega mäng. Kui mängitud oli 15.40, unustas Pedja väravavaht Ülo Guss katkise mängukepi liiga kauaks kätte ja kohtunik fikseeris kohe karistuse. Kahte minutit läks puurivahi eest kandma Urmo Rohtmets.

Õnneks möödus arvuline ülekaal pigem tartlaste tsoonis, sest Jõgeva oli oma mängumootori tööle saanud. Häid väravavõimalusi tekkis Kivil, Alon Pärlinil, Alari Kütil… Pidev aktiivsus kandis lõpuks vilja. 18.05 puterdasid tartlased litri Raul Kivile, kes seekord ei eksinud. Viik 2:2 oli jalule seatud.

Vaheajaks seis ei muutunud, kuigi mõlemad meeskonnad teenisid kumbki ühe kaheminutilise karistuse. Jõgeva poolt oli patustajaks Raul Kivi.

Teine poolaeg algas SK Pedja meeskonna selge ülekaaluga. Tartlasi suruti üha enam nende väljakupoolele ja pidevalt tekkis ka ohtlikke momente. Vaid paaril korral ohustasid Gussi väravat ka tartlased. 29. minutil jõudis Loigu silmitsi Gussiga, kuid Jõgeva väravavaht tuli õigeaegselt vastu ning litter maandus postis.

33. minutil tabas Naritsa vise omakorda Tartu värava posti. Õhus oli tunda väravahõngu, kuni 33.55. Litter pandi mängu tartlaste tsoonis. Lahtiviske võitis Raul Kivi, tõmbas litri tagasi Alon Pärlinile, kes selle pikemalt mõtlemata mööda jääd Tartu väravasse saatis – 3:2.

Jõgeva hokimeeste töö ja aktiivsus oli vilja kandnud. Tartlased püüdsid veel mängukäiku murrangut tuua, aga tulutult. SK Pedja hokimehed töötasid üksmeelselt ja veatult, väravavaht Guss oli puuri lukku pannud. Ja kuigi 37. minutil teenis Rohtmets veel kaheminutilise karistusaja, ei suutnud tartlased ka siis midagi korda saata.

Jõgeva SK Pedja oli saanud liiga liidri, seni kõik seitse mängu võitnud Jäämurdjate üle väärtusliku 3:2 võidu. Sulaselge töövõidu, kus, nagu viimastel mängudel ikka, alguses oma elu ise raskeks tehti.

Nüüd on Jõgeva esindusmeeskond kolmest kodumängust võitnud kaks ja viigistanud ühe. Kusjuures kaotusseisus on oldud kõigis mängudes.

Jõgeva SK Pedja – Tartu Jäämurdjad 3:2 (2:2)

SK Pedja: Ülo Guss, Kaido Poom, Alari Kütt, Margus Noormägi, Urmo Rohtmets, Kristjan Kalde, Jüri Narits, Alon Pärlin, Raul Kivi.

Jäämurdjad: Raikko Prosa, Tõnn Tuvike, Mikk Tuvike, Rainer Ott, Alar Loigu, Meelis Kask, Herman Jürgens, Agur Ints, Vahur Mahla, Meelis Kibuspuu, Gert Kaio.

Väravad: 8.54 Narits (Kivi), 18.05 Kivi, 33.55 Pärlin (Kivi) – 0.48 Loigu (Tõnn Tuvike), 2.50 Ott (Loigu)

Karistusminutid: 6 – 2

Temperatuur: – 10° C