SK Illi suur võit karikasarjas

Eesti jalgpallikarikavõistlustel Tipneri nimelisele karikale olid avaringis võistlustules kaks maakonna klubi. SK Illi purustas koduväljakul 8:0 (2:0) Tallinna RL JK Raudteetöölised meeskonna, kuid Jõgeva FC Wolves kaotas Viljandis 3:4 (1:3) JK Tulevik II koosseisule. Seega jätkavad Eesti karikavõistlustel 64 tugevama seas SK Noorus-96 ja Vaimastvere SK Illi.

Pühapäeval Vaimastvere Arenal toimunud mängus kulges avapoolaeg võrdväärselt. Marek Reiman viis 11. minutil SK Illi küll 1:0 juhtima, kuid edasi oli väravavõimalusi mõlemal meeskonnal. Murranguliseks sai avapoolaja viimastel sekunditel Reimani poolt löödud teine värav. Sellest ei suutnud külalismeeskond enam toibuda ning teisel poolajal valitses mängu SK Illi, kuigi omad võimalused olid ka vastastel (korra käis pall latis).

1. minutil tegi Kirill Matiitšin seisuks 3:0, 63. minutil Felix Ranne 4:0 ja kolm minutit hiljem Silver Vaino pealöögist 5:0. 77. minutil teenis Reiman penalti ja realiseeris selle ise oma kolmandaks väravaks – 6:0. 80. minutil tuli vahetusest mängu Tiit Lääne, kes juba järgmisel minutil suunas Eduard Lehtmetsa antud nurgalöögi väravasse seisuks 7:0. Mitteametlikel andmetel on 59aastane Lääne vanim Eesti karikavõistlustel läbi aegade värava löönud mängija. Punkti mängule pani aga 84. minutil Matiitšin, tehes lõppseisuks 8:0.

Jõgeva FC Wolves pidas Viljandis aga haarava mängu JK Tulevik II meeskonnaga. Jõgevalased jäid juba 26. minutiks 0:3 kaotusseisu, kuid lööduks ennast ei tunnistanud. 32. minutil lõi Tõnn Laos esimese vastuvärava ja vaheajale mindi 1:3 seisul. 62. minutil tegi Laos oma teise värava ja 76. minutil seadis Eduard Kovbasnjuk jalule 3:3 viigi. Normaalaja lõpuni ei suudetud seda seisu siiski hoida ja 86. minutil lõi Eero Maling viljandlaste 4:3 võiduvärava. Sellega „huntide” teekond karikasarjas ka lõppes.

Eesti meistrivõistluste U19 Eliitliigas kaotas Jõgeva SK Noorus-96/Põltsamaa Sport ühendmeeskond viimati Tallinnas JK Augurile 1:5 (1:3). Jõgeva meeskonna auvärava lõi Germo Ottender. 80. minutil jäädi väljakule kümnekesi, kui teise kollase kaardi saanud Mihkel Kuusk pidi mängust lahkuma.

Täna peab Jõgeva SK Noorus-96/Põltsamaa Sport ühendmeeskond oma kevadringi viimase mängu, kui kell 17 kohtutakse Põltsamaal Tartu FC Helios meeskonnaga. Jõgevalased on hetkel tabelis 13 punktiga 4. kohal.