Siimusti lastekodulapsed omandavad majandusteadmisi mängides

Ehitusettevõtte E&G, OÜ Nordicvent ja kirjastus Loogiline Eesti kinkisid jõulude eel Eesti lastekodudele arendava lauamängu Cashflow, mis aitab majanduslikku ja loogilist mõtlemist arendada. Üks mängudest anti ka Siimusti lastekodule Metsatareke.

Metsatarekeses andis mängu üle Mik Hansen, kes on ise Cashflow mängu klubi liige. Selgituseks sõnas Hansen, et Cashflow on hea viis läbi mängu arendada noorte elluastujate majanduslikku mõtlemist. “Olin kuulnud, et paljud lastekodus kasvanud ja täisealiseks saanud noored ei oska hästi majandada ning seepärast otsustasimegi kinkida kõikidele Eesti lastekodudele Cashflow mängu, mis on mitmekülgne ning loovat mõtlemist arendav lauamäng ja millest õpitud teadmisi saab hõlpsalt rakendada ka reaalses elus,” lisas Hansen.

Mängupoodides on kirjas, et Cashflow mängijate soovituslik vanus on 14 aastat või enam, kuid Mik kinnitas, et sellega saavad hakkama ka nooremad. “Üks mu tuttav laps on kaheksa aastane ja tema oskab ka juba seda mängida,” tõi ta näite. 

Kasvatajad õpivad kõigepealt ise

Metsatarekese direktor Janika Altmäe rääkis, et nende lastekodus on kümneaastasi ja vanemaid lapsi tervelt kuusteist ja nendega nad proovivad kindlasti mängida. “Kõigepealt peame me ise selle mängu selgeks õppima, siis on lastele kergem reegleid selgitada,” ütles direktor.

Metsatarekese kooliealised lapsed saavad kuus kakskümmend eurot taskuraha, eelkooliealised kümme eurot. “Eks lapsi ole erinevaid. Mõni kulutab taskuraha kiiresti ära, mõni kogub mõne suurema ostu jaoks,” rääkis ta.

Mik Hansen ja ka lastekodu personal olid ühel nõul, et esialgu ongi ehk kõige õigem lastele läbi mängu selgeks teha, kuidas nad taskurahaga paremini majandada võiksid. 

Tallinnas ja Tartus on ka mänguklubid

Cashflow on keskmistest lauamängudest kordades kallim. Apollo raamatupoes maksab see mäng näiteks 197 eurot. Mik  Hansen tõdes, et mäng on sedavõrd mitmekesine ja huvitav, et see investeering on kindlasti tasuv. “Tallinnas ja Tartus on ka Cashflow mänguklubid, kus kord kuus koos mängimas käiakse. See on vajalik juba sellegi pärast, et igaüks ei jaksagi endale nii kallist mängu osta,” märkis Hansen, kes lubas koos klubikaaslastega uuel aastal ka Siimusti  lastega uut mängu  mängima tulla. 

Mida kujutab endast lauamäng Cashflow?

*Tegemist on Monopolile sarnase lauamänguga

*Erineb viimasest selle poolest, et iga mängija peab kõik tehingud kandma ka finantsaruandele

*Mäng õpetab nii erinevaid investeerimisvõimalusi ja -strateegiaid kui ka raamatupidamise põhialuseid 

Cashflow lauamängu mängides avastad:

*Kuidas tõsta rahanduslikku IQ-d kiiresti ja lihtsalt

*Mida rikkad oma lastele rahaga seoses õpetavad

*Kuidas igaüks võib saada rikkaks ja rahaliselt vabaks isegi väikese palgaga 

Kes peaksid mängima seda mängu?

*Mängija peaks olema  vähemalt 14-aastane

*Inimesed, kes on valmis saama rikkaks

*Lapsevanemad, kes kardavad, et nende lapsed ei lahkugi kodunt

*Lapsed, kes kardavad, et nende vanemad kolivad nende juurde

*Eakad, kes tahavad oma pensioni läbimõeldumalt kasutada

*Inimesed, kes tahavad n-ö oravarattast välja

*Ettevõtjad ja ettevõtete töötajad, kes soovivad firma finantsaruannetest aru saada

Allikas: Apollo raamatukauplus

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus