SHK Lootus alistas pronksimängus Jäneda

Laupäeval Jõgeval, Virtuse spordikeskuses, peetud Eesti saalihoki meistriliiga teise tugevusgrupi pronksikohtumises võitis Jõgeva SHK Lootus tulemusega 7:6 (5:3, 1:1, 1:2) Jäneda.

Mõlemas põhiturniiril peetud omavahelises kohtumises alistas SHK Lootus Jäneda kolmeväravalise vahega ning ka pronksimäng algas endisi tippmängijaid ühendavale Jõgeva meeskonnale edukamalt. Viiendaks mänguminutiks juhtis Lootus Nikolai Roobi ja Marko Saksingu tabamustest 2:0 ning väravaterohke avakolmandik võideti tulemusega 5:3. Jõgevalaste kolmanda ja neljanda värava viskasid taas Nikolai Roop ja Marko Saksing, viies tabamus läks Ilmar Niitovi arvele.

Teise kolmandiku algul viskas tunamullu Jõgevamaa lemmiksportlaseks valitud Nikolai Roop juba oma kolmanda värava ning 24. minutiks juhtis Lootus 6:3. Seitsmendat väravat tuli Jõgeva meeskonna poolehoidjatel aga oodata rohkem kui pool tundi. Vahepeal läks hoogu Jäneda mängijatest kohtumise parimaks valitud Andres Kalavus, kes viskas Lootuse väravavõrku järjest kolm palli.

Viigini jõudsid külalised neli minutit enne kohtumise lõppu. 6:6 seis aga väga kaua tablool ei püsinud, sest vaid 27 sekundit pärast Jäneda meeskonna rõõmuhetke saatis palli nende väravasse Lootuse parimaks nimetatud Ilmar Niitov. Pronksimängu viimaseks jäänud tabamusele andis resultatiivse söödu väravavaht Ingmar Huononen.

Pronksmedali võitnud meeskonda esindasid sel hooajal Aivar Tammsaar, Cris Aare, Nikolai Roop, Marko Saksing, Siim Hõim, Lauri Hõim, Jüri Narits, Sten Voog, Ats Püvi, Alari Pagi, Sander Kinks, Nikita Bõstrov, Ilmar Niitov, Elari Teder, Erkko Nurmoja, Vaiko Vadi, Janno Laansalu, Oleg Jelagin ja Ingmar Huononen.

Lootuse mängijatest oli 39 punktiga (16+23) resultatiivseim Ilmar Niitov, järgnesid Nikolai Roop 36 (22+14) ja Alari Pagi 23 (15+8) punktiga.

Meistriliiga-B kahe võiduni mängitava finaalseeria avakohtumises alistas põhiturniiril esikoha saanud Viimsi Kepp kindlalt 12:2 Eesti Maaülikooli II meeskonna.