Saskia Alusalu võitis rulluisumaratonis meistritiitli

Pühapäeval Pärnu südalinnas toimunud UusMaa Rullituuri teisel etapil selgusid ühtlasi ka Eesti tänavused meistrid rulluisumaratonis. Naistest kordas mullust meistritiitlit Saskia Alusalu, meestest sai Mart Markus Adavere uisutajatest parimana kolmanda koha.

Pärnu rulluisumaratoni 42,4 km pikkusel põhidistantsil lõpetas Saskia Alusalu ajaga 1:18.00 ning edestas teisena üle lõpujoone tulnud venelanna Jevgenia Radionikit 62 sekundiga. Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitis kolmandana lõpetanud Enel Kõrva (1:21.21), pronksmedali pälvis üldarvestuses neljanda koha saanud Diana Kaareste (1:21.22). Sandra Alusalu sai ajaga 1:27.52 üldarvestuses kümnenda ning eestlastest kuuenda koha.

Meestest võttis jooksikute duellis napi esikoha lätlane Reinis Znotins (1:09.26), kes edestas Eesti meistriks tulnud Kert Keskpaika poole sekundiga. Kolmandana lõpetanud lätlane Roberts Pundurs kaotas võitjale juba ligi kolme minutiga. Eesti meistrivõistluste kahvatumad medalid läksid üldarvestuses viienda ja kuuendana lõpetanud Lauri Koortile ja Mart Markusele. Uueks kiiruisuhooajaks valmistuv Marten Liiv Pärnus ei startinud.

Rullituuri kolmanda etapina toimub 7. augustil Kalevipoja rullisõit. Jõgeva ja Torma valla teedel võisteldakse eraldistardist sõidus, 15 km pikkuse põhidistantsi esimesed stardid antakse Laiuse lossivaremete juures täpselt keskpäeval.