Saskia Alusalu võitis rullituuri avaetapi

Uus Maa Rullituuri avaetapina pühapäeval sõidetud Tabasalu rulluisumaratonil võitis naiste arvestuses esikoha Saskia Alusalu, meestest sai Marten Liiv teise koha.

42,9 km pikkusel põhidistantsi finišis edestas ajaga 1:10.01,5 lõpetanud lätlane Reinis Znotinš vaid poole sekundiga Marten Liivi. Kolmanda koha sai sekundiga adaverelasest maha jäänud Kert Keskpaik, neljas oli Kaspar Kaljuvee. Peagrupp lõpetas jooksikutest ligi kaks minutit hiljem, Aleks Luik sai kaheksanda ning Mart Markus kuueteistkümnenda koha.

Ajaga 1:20.47,4 lõpetanud Saskia Alusalu edestas naistest teise koha saanud Jevgenia Radionikut ligi nelja minutiga, kolmandana lõpetas Julia Barakova. Kokku sai pikal distantsil lõpuaja kirja 94 meest ja 24 naist.

Läti rulluisutajatele läks Tabasalus esikoht ka poolmaratonidistantsil. Janis Jurdzs edestas finišijoonel kaasmaalast Sandis Reinsonsit, eestlastest oli kolmanda kohaga parim Argen Int. Üldarvestuses kaheteistkümnendana lõpetanud Tuuli Vaher sai naistest Kristiine Kalevi järel teise koha.

Neljast etapist koosneva rullituuri järgmine osavõistlus toimub 9. juulil Pärnus. 6. augustil sõidetakse tuuri kolmanda etapina Jõgeva rulluisumaraton, kus ühisstardist läbitakse 42 km, lisaks toimuvad ka poolmaraton (21 km), rahvarull (10 km) ja lastesõidud.