Saskia Alusalu rekordivormis ka lühematel distantsidel

Pyeongchangi olümpiamängude ühisstardiga sõiduks valmistuv kiiruisutaja Saskia Alusalu püstitas laupäeval Inzellis peetud treeningvõistlustel 1000 meetri distantsil ajaga 1.19,85 uue Eesti rekordi.

Kuuesaja meetri järel edestas Alusalu senise, 2016. aasta oktoobris samal rajal püstitatud Eesti rekordi 1.20,38 graafikut 32 sajandikuga, viimase ringiga kasvas edumaa 53 sajandikule.

Sel distantsil olümpiamängudele kvalifitseerunud sakslanna Gabriele Hirschbichleri võiduga (1.15,94) lõppenud võistlustel sai käesoleval hooajal ka kolmel pikemal võistlusmaal Eesti rekordit parandanud Saskia Alusalu seitsmenda koha.

Eesti parim meeskiiruisutaja Marten Liiv teeb Pyeongchangi olümpiamängudel kaasa kahel distantsil, lisaks 1000 meetrile saab ta startida ka 1500 meetris.

Salt Lake City MK-etapil näidatud ajaga 1.46,80 jäi Liiv algselt teisena joone alla, möödunud nädalal tuli aga ametlik kinnitus, et mõned varem kvalifitseerunud uisutajad on sellel distantsil olümpiakohast loobunud.

Mõlemal võistlusmaal on Pyeongchangis stardis 36 uisutajat. 1500 meetrit on kavas 13. veebruaril, 1000 meetrit läbitakse kümme päeva hiljem, 23. veebruaril.