Saskia Alusalu Rakveres võidukas

Nädalavahetusel toimunud esimese Rakvere rulluisufestivali raames sõidetud rulluisumaratonil jäi Marten Liiv napilt teiseks, kaotades finišijoonel lätlasele Reinis Znotinšile. Naistest oli kindlalt parim Saskia Alusalu.

Laupäeval Rakvere kesklinna tänavatel sõidetud 40 km pikkusel rulluisumaratonil oli poolel võistlusmaal jälitajate ees paarikümnesekundilise edumaa saanud kolmik, kuhu kuulusid Eesti paremad meeskiiruisutajad Marten Liiv ja Kaspar Kaljuvee ning lätlasest rulluisuspetsialist Reinis Znotinš. Kaljuvee pudenes juhtgrupist eelviimasel ringil, pinevas lõpuduellis edestas ajaga 1:06.52,4 lõpetanud Znotinš Liivi vaid kümnendikuga. Kaljuvee kaotas lõpuks võitjale 50 sekundiga. Kahest paremast poolteist minutit hiljem lõpetanud kolmiku eesotsas sai neljanda koha Aleks Luik, järgnesid Kert Keskpaik ja lätlane Lauris Bitenieks.

Saskia Alusalu lõpetas maratoni ajaga 1:12.23,8 ning sai üldarvestuses 18. koha. Alusalule nelja poole minutiga kaotanud Diana Kaareste oli naistest teine, järgnesid Enel Kõrva, Tuuli Vaher jt.

Pühapäeval võistlesid Eesti paremad rulluisutajad Lääne-Virumaa lahtistel meistrivõistlustel, kus Rakvere ümbruse kergliiklusteedel läbiti eraldistardist üheksa kilomeetrit. Saskia Alusalu läbis distantsi ajaga 14.09,2, kaksikvõidu tõi Adaverre Tuuli Vaher, kes kaotas Alusalule 56,1 sekundiga. Kolmas oli Veronica Ivanov Lääne-Virumaalt.

Meeste sõidus oli eestlastest parim Aleks Luik, kes jäi taas võidutsenud Reinis Znotinšile alla 31,3 sekundiga. Kolmanda koha saanud Kert Keskpaika edestas adaverelane 1,5 sekundiga.

Rakveres alanud Eesti rulluisumaratonide hooaeg jätkub juba sel pühapäeval, kui Tabasalus toimub tänavuse Uus Maa Rullituuri esimene etapp, 42,9 km pikkune Tabasalu rulluisumaraton.

Rullituur jõuab tänavu taas ka Jõgevamaale ‒ 6. augustil sõidetakse tuuri kolmanda etapina Jõgeva rulluisumaraton, kus ühisstardist läbitakse 42 km, lisaks toimuvad ka poolmaraton (21 km), rahvarull (10 km) ja lastesõidud.