Saskia Alusalu püstitas Inzellis Eesti rekordi

Laupäeval Saksamaal Inzellis peetud rahvusvahelistel kiiruisutamisvõistlustel püstitas Saskia Alusalu uue Eesti rekordi 1000 meetri distantsil, läbides kaks ja pool ringi ajaga 1.20,38. Märtsikuus Calgarys püstitatud senise rahvusrekordi ületas Alusalu 21 sajandikuga, 24 startinu hulgas andis uus tippmark talle neljanda koha. Kaksikvõidu võtsid hollandlannad Marrit Leenstra (1.16,72) ja Antoinette de Jong (1.18,19), kolmandana lõpetanud itaallanna Francesca Bettrone edestas Alusalut 0,31 sekundiga.

Poole lühemal võistlusmaal andis lõpuaeg 42,23 Saskia Alusalule 35 osaleja seas 16. koha. Parim oli taas Marrit Leenstra, kes läbis 500 meetrit ajaga 39,05 sekundit.

Uue hooaja avavõistlustel 3000 meetri Eesti rekordi enda nimele võtnud Marten Liiv startis laupäeval Inzellis samuti sprindidistantsidel. 500 meetris sai ta 59 alustanu hulgas ajaga 36,52 seitsmeteistkümnenda koha, võitis 35,17ga lõpetanud hollandlane Jan Smeekens. 1000 meetrit läbis Marten Liiv ajaga 1.11,28 ning sai 50 osaleja seas seitsmenda koha. Kiireimat minekut näitas hollandlane Hein Otterspeer, kes lõpetas ajaga 1.09,43.

Reedel Inzellis toimunud Rahvusvahelise Uisuliidu võistlustel näitasid head vormi ka teised Adavere kiiruisutajad. 19aastane Mariin Sarap läbis 500 meetrit ajaga 42,25 ning ületas septembris Hollandis Leeuwardenis püsitatud senise isikliku rekordi 55 sajandikuga. Ka poole pikemal võistlusmaal sõitis ajaga 1.26,07ga lõpetanud Sarap välja uue isikliku tippmargi.

17aastane Tuuli Vaher püstitas 2.18,22ga uue isikliku rekordi 1500 meetri distantsil.

Meestest jäi 38,52ga lõpetanud Aleks Luigel 500 meetris oma senise karjääri kiireimast ajast puudu vaid kolm sajandikku. 17aastane Kermo Voitka lõpetas sama distantsi esmakordselt kiiremini 39 sekundist, uus tippmark 38,94 on varasemast parem 0,44 sekundi võrra. 15aastase Markus Sarapi uued isiklikud rekordid 500 ja 1000 meetri distantsidel on vastavalt 42,23 ja 1.30,54.