Saskia Alusalu parandas Berliinis Eesti rekordit

Berliinis peetud kiiruisutamise MK-sarja kolmandal etapil püstitas Saskia Alusalu reedel 3000 meetri distantsil ajaga 4.15,41 uue Eesti rekordi, ületades senise tippmargi enam kui kolme sekundiga. B-divisjonis 26 osaleja hulgas saadud kümnes koht tõi Alusalule ka viis MK-sarja punkti.

Kolmandas paaris koos sakslanna Isabell Ostiga startinud Saskia Alusalu edestas poolel võistlusmaal senise rekordi (4.18,69) graafikut enam kui sekundiga, ring enne lõppu 3,01 ning lõpujoonel 3,28 sekundiga. Sakslanna, kelle isiklik rekord sellel distantsil on 4.07,51, lõpetas ajaga 4.13,33 ning sai B-divisjonis kuuenda koha. Aasta eest läbis Alusalu samal rajal 3000 meetrit 4.24,66-ga.

B-divisjonis võitis esikoha hollandlanna Carlijn Achtereekte, kes läbis 3000 meetrit ajaga 4.00,80. Tema aeg jäigi päeva parimaks – A-divisjonis võidu võtnud Ireen Wüsti ajaks märgiti 4.01,55. Kuueteistkümnest A-divisjonis startinud kiiruisutajast näitas Alusalust kiiremat aega kümme.

Pühapäeval tegi Saskia Alusalu kaasa ka 1500 meetri distantsil ning ühisstardiga sõidus. 1500 meetris lõpetas ta ajaga 2.06,81 (Eesti rekord on 2.04,28) ning sai B-divisjonis 21. koha, ühisstardiga sõidus tõi 17. koht Alusalule veel kümme MK-punkti.