Saku ennast enam üllatada ei lasknud

Kolme nädala eest koduväljakul SK LINK/Saku alistanud Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond möödunud laupäeval Eesti saalihoki meistriliiga liidrit enam üllatada ei suutnud. Saku võitis koduväljakul peetud väravaterohke kohtumise 11:6 (3:3, 4:1, 4:2).

Juba neljandaks minutiks juhtisid võõrustajad 2:0, kuid seejärel kosusid ka jõgevalased ning esimesele vaheajale mindi juba 3:3 viigiseisus. Tähe avavärava viskas 9. minutil Andreas Õun, skoori kasvatasid Sander Lehtme ja Siim Selgis.

1. minutiks juhtis aga kodumeeskond juba 6:3 ning kuigi Raul Kivi vähendas seejärel Margus Gussi söödust korraks vahe kaheväravaliseks, läks Saku meeskond siiski oma teed. Kõige rohkem pahandust tegid Tähele seejuures sellest hooajast Eesti meistermeeskonnaga liitunud soomlased Pasi Välimäki ja Mikael Toivonen. Esimese arvele kogunes kolm tabamust, teine sai ühele väravale lisaks kirja ka viis resultatiivset söötu.

Otsustaval perioodil kasvatasid Jõgeva linna esindusmeeskonna väravaarvet veel Mathias Einamann ja mängu parimaks valitud Raul Kivi. Tähe väravas oli taas tõsine tööpäev väravavaht Rainer Kaldel, kes tegi kogu kohtumise jooksul 37 edukat tõrjet. Saku puurivaht Lars Hillar sai samas kirja 18 tõrjet.

Meistriliiga tabeliseis: 1. SK LINK/Saku 29 p (13 mängust), 2. Sparta Team Automaailm 22 p (11), 3. Eesti Maaülikooli SK 19 p (10), 4. Jõgeva SK Tähe/Olivia 8 p (11), 5. TTÜ SK 6 p (11).

Revanšivõimalus on Tähel aga juba sel laupäeval ‒ Tähe ja Saku tänavune neljas kohtumine algab Virtuse spordikeskuses kell 18.

Meistriliiga-B turniiril alistas Jõgeva SHK Lootus viimati Peikko/Tamsalu 16:6 (8:1, 5:1, 3:4). Ilmar Niitov ja Nikolai Roop viskasid võrdselt neli väravat, Siim Hõimu arvele läks kolm tabamust. Kaks väravat viskas Sten Voog, ühe Marko Saksing, Alari Pagi ja Vaiko Vadi.

Tabeliseis: 1. Viimsi Kepp 21 p (8), 2. Eesti Maaülikooli SK II 15 p (7), 3. Jõgeva SHK Lootus 12 p (7), 4. Jäneda 6 p (7), 5. Peikko/Tamsalu 0 p (7).

Lootus jätkab turniiri 24. veebruaril, kui kell 13 minnakse Virtuses vastamisi Jänedaga.