Saalihokist mitmel rindel

SHK Jõgeva Lootus alistas pühapäeval Tallinnas peetud Eesti meistrivõistluste esiliigaturniiri teise ringi mängus Sinimäe 7:3 (0:0, 3:1, 4:2) ning jätkab poolfinaali kursil. Väravateta viigiga lõppenud avakolmandiku järel viis Nikolai Roop Jõgeva meeskonna teise perioodi algul juhtima ning eduseisu enam ei loovutatud. Nikita Bõstrovi ja kokku neli väravat visanud Roobi tabamustest juhtis Lootus 33. minutiks 5:1, mängu lõpus kasvatasid jõgevalaste väravaarvet ka Mario Paulus ja Sten Metsar.

Esiliigaturniiri alustanud 15 meeskonnast pääsesid üheksa tugevama hulka iga alagrupi kolm paremat, SHK Jõgeva Lootus sai A-alagrupis Tartu Tornaado järel teise koha. Alagrupiturniirilt võtsid jõgevalased kaasa 1:8 kaotuse Tornaadole ning 8:2 võidu Bändidose üle, teises ringis on tulemusega 7:4 üle mängitud ka Telia. Konkurentidest 1-2 mängu vähem pidanud SHK Jõgeva Lootus on 9 punktiga turniiritabelis 4. kohal. Poolfinaali pääsevad üheringilise turniiri neli paremat.

Pühapäeval kell 15 läheb Lootus Virtuse spordikeskuses vastamisi Raplaga.

*

Laupäeval Arukülas toimunud Eesti naiste meistrivõistluste esiliigaturniiri mängus sai SK Mustvee tänavuse hooaja üheksanda võidu, kui Kuusalu Eluterve Naine alistati tulemusega 4:3 (2:2, 2:0, 0:1). Kohtumine mulluse finaalivastasega algas Mustvee naiskonnale väga edukalt ‒ Kristina Pint viskas vaid 43 sekundiga kaks väravat ning viis tiitlikaitsja 2:0 juhtima. Kuusalu naiskond suutis 7. minutiks küll seisu viigistada, kuid teisel perioodil saavutas Mustvee Reili Toominga väravatest taas kaheväravalise eduseisu. Mustvee 4:2 eduseis püsis üle 20 minuti, alles 12 sekundit enne kohtumise lõppu vähendasid arvulises ülekaalus mänginud Kuusalu naised Pille Plaki väravast vahet.

Tabeliseis: 1. SK Mustvee 24 p, 2. Arenculle 18 p, 3. Kuusalu Eluterve Naine 10 p, 4. Finnish Flash 8 p, 5. Järva-Jaani 6 p.

*

Reedel Jõgeval peetud kohamängudega jõudsid lõpule U9 vanuseklassi Eesti noorte meistrivõistlused. Mullu selles vanuseklassis teise koha saanud Jõgeva SK Tähe/Olivia kõige noorem võistkond lõpetas tänavu viiendana. Seitsme tiimi osavõtul peetud põhiturniiril võitsid jõgevalased kaheksast kohtumisest neli ning said neljanda koha.

Veerandfinaalis jäi Tähe napilt 5:6 (4:3, 1:3) alla Ääsmäele. Teise poolaja keskel 4:6 kaotusseisu jäänud jõgevalased vähendasid kaks minutit enne kohtumise lõppu Rasmus Moora tabamusest vahe minimaalseks, kuid Ääsmäe suutis nappi eduseisu hoida. Viienda koha mängus alistas Tähe kindlalt 12:1 (8:0, 4:1) Valga SHK. Daniil Lavruškin viskas parimana seitse väravat.

Tavapärasemast väiksemal väljakul ja ilma väravavahtideta mängitud meistrivõistluste kokkuvõttes pälvis jõgevalastest põhiturniiri parima kaitsja auhinna Rasmus Moora.