Puurmani loss on juba mitmel suvel osalenud projektis “Unustatud mõisad”, millega kaasneb külastusmäng.
Mõne aasta eest põhjaliku restaureerimiskuuri läbi teinud lossis võõrustatakse tänavu nii oma vallast kui väga kaugelt saabunud külalisi kuuel päeval.
Esimene külastuspäev toimus äsja, 27. juunil, juulikuus on lossiuksed valla neljal ja augustis ühel korral.
“Lisaks igal täistunnil toimuvale giidiga mõisaekskursioonile, pakutakse külalistele alati ka kultuuriprogrammi – osalemist töötubades, kontserti või midagi muud huvitavat. Sel suvel liitus unustatud mõisate projektiga ka Puurmani spordi- ja kultuurimaja, et pakkuda külalistele programmi vanadest rahvatantsudest ja nende töötlustest,” rääkis kultuuriasutuse direktor Keiu Kess.
“Leidsime, et kultuuripärandi aastal on sobilik tuletada meelde ka neid vanu rahvatantse, mis veidi unustusse on jäänud. Loodetavasti pakuvad need publikule nii avastamis- kui äratundmisrõõmu,” lisas Puurmani rahvatantsurühmade juhendaja Ülle Ant, kes tantsupäeva programmi veab ning esinejaid juhendab.
Pühapäeval, 7. juulil kogunevadki lossiõuele ja parki nais-, sega- ja memmederühmad Puurmanist, Põltsamaalt, Lustiverest ja Eskust, et näidata huvilistele, kuidas tantsitakse näiteks “Kivikasukat”, Võrumaalt pärit lihtsat tantsu “Tsirgukõnõ-linnukõnõ” või mõnd aastate eest populaarset, kuid nüüdseks unustatud seltskonnatantsu.
Tantsijaid koguneb pühapäeval Puurmani lossiõuele üle 90.
Vanade tantsude programmid algavad pühapäeval kell 13.45, 14.45 ja 15.45, kõik tantsurühmad astuvad koos üles kell 16.00.
Tantsupäeva korraldajate kinnitusel on suurde tantsuringi oodatud ka publik, kellele meeleldi nii rahva- kui seltskonnatantse õpetatakse – Põltsamaalt tulevad kohale Vana Tantsu Klubi liikmed, kes Senta Bergmanni juhatusel juba mitmel hooajal selle rahvapärimuse elustamisega tegelenud on.
Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital.
KAIE NÕLVAK