Põltsamaa Ühisgümnaasiumi muusikanädalal muusikat igale maitsele

“Publikupuuduse üle pole tõesti põhjust kurta olnud,” ütles nädala põhikorraldaja Meeli Nõmme. Mitmendat aastat järjest juba muusikanädalaid koolis peetakse, seda ta täpselt öelda ei teagi, igatahes on traditsioon pikk ja need nädalad alati väga oodatud. Aula remondi tõttu lükkus seekordne muusikanädal jaanuari lõppu ja veebruari algusse, varem on see ikka ühendatud rahvusvahelise muusikapäevaga oktoobrikuus.

Huvitavaid ja värvikaid külalisi

Tänavune muusikanädal algas Georg Otsa nimelise muusikakooli keelpillikontserdiga. Järgnes ansambli “4 Friends” kontsert, mille üks lauljatest on ühtlasi kooli muusikaklassi solistide juhendaja. Oma kooli puhkpilliorkester esines kokku kolme kontserdiga. XII klassi noormees Heigo Rosin andis ühel päeval kolm kontserti järjest erinevatele vanusegruppidele ja nii sai tema esinemisest osa kogu koolipere alates kõige noorematest kuni abiturientideni. Sellele järgneval päeval oli alates kolmandatest klassidest kõikidel võimalus kuulata Henn Rebase loeng-kontserti “Reis akordionimaailma”, millega külalisel samuti kolmel korral üles astuda tuli. Külalisi käis muusikanädalal koolis veelgi. Tõnis Mägi loeng-kontsert “Moodsad trubaduurid” oli mitte ainult kontsert, vaid ka huvitav arutlus inimelust ja loodushoiust. Üks päev pühendati III – VI klasside play-back showle, kus lapsed ise vaimukate ja fantaasiarikaste kavadega üles astusid. Vanemad klassid aga kogunesid sama päeval noorteõhule koos ansamblitega “SkaFaktor” ja “Scratch”. Esimeses tegi kaasa ka mitu oma kooli vilistlast. Üllatusesineja oli seekordsel muusikanädalal Helin-Mari Arderi trio, kelle esinemist saadi nautida kohvik-klubi õhtul.

Põnevaid kontserte, eriilmelist muusikat ja värvikaid külalisi on kooli muusikanädalatel ikka olnud. Möödunud aastal käis esinemas ansambel Noorkuu, varasematel aastatel on olnud võimalus osa saada Ivo Linna, Hanna-Liina Võsa, Lembit Saarsalu ja teiste tuntud muusikute etteastetest ning pärast kontserti on harilikult võimalik ka külalistega pisut juttu puhuda.

Muusikahuvi järjest rohkem

“Õnneks on Eesti Kontserdil pakkuda olnud huvitavaid loeng-kontserte, mis on koolidele jõukohased,” rõõmustavad Põltsamaa Ühisgümnaasiumi projektijuht Annika Kallasmaa ja muusikaõpetaja Meeli Nõmme. Seepärast ongi lastel olnud võimalus oma kooli saalis saada osa tuntud muusikainimeste esinemistest ning loeng-kontsertidega ennast ka muusikaliselt harida. Lastele on need olnud kas siis sümboolse hinnaga või päris tasuta.

Annika Kallasmaa on viimasel kolmel aastal olnud kooli projektijuhina õpetajatel abis nende ideede elluviimisel ja üheskoos on püütud edendada ka kooli suuremaid traditsioone, mille hulgas muusikanädalal on kahtlemata oluline koht. Plaanitud ettevõtmisi oli seekord võimalik ellu viia tänu sellele, et projekti toetasid Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ning nagu alati, oli osa kulusid ka kooli kanda. “Projekti koostame koostöös õpetajatega, aga eks organiseerimistöö jääb ikka muusikaõpetajatele ja huvijuhile. Kõige suurem osa on olnud Meeli Nõmmel, kellel on muusikanädalate korraldamisel juba pikaajalisi kogemusi,” kõneles projektijuht Annika Kallasmaa. Tänavune muusikanädal olevat korraldajate endi arvates kulgenud kuidagi eriliselt ladusalt ning lastel tundub asja vastu olevat järjest enam huvi. Õppealajuhataja Tiia Mikson rääkis näiteks, kuidas pärast oma kooli puhkpilliorkestri esinemisi oli abituuriumiklass avaldanud soovi samuti kontserti kuulata, ehkki kontserdid olid ette nähtud seekord just eelkõige noorematele.

Võimalikult palju erinevat muusikat pakkuda ja rohkem lapsi muusika juurde tuua ongi ju selle teemanädala peamine eesmärk.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus