Põltsamaa Spordikool alustas ja lõpetas võidukalt

Reedest pühapäevani Põltsamaal Felixhallis toimunud U20 vanuseklassi Eesti võrkpalli karikavõistluste finaalturniiril võitis Põltsamaa Spordikool viiest kohtumisest kaks ning sai viienda koha.

Mullustel selle vanuseklassi Eesti karikavõistlustel viienda koha saanud ning tänavu kevadel Eesti meistrivõistlustel pronksmedali võitnud Põltsamaa Spordikooli meeskond avas turniiri väärtusliku võiduga, kui reedel alistati Võru Spordikool 3:2.

Kohtumise avageimi võitis treener Toivo Uusna juhendamisel mänginud meeskond 25:20, järgnevad kaks geimi läksid aga eelmisel hooajal kõigil U20 vanuseklassi tiitlivõistlustel hõbemedali pälvinud Võru noortemeeskonnale võrdse tulemusega 25:19. Ka neljas geim algas külalistele edukamalt, kuid põltsamaalased suutsid publiku tormilisel kaasaelamisel lõpuks 25:23 võidu võtta ning seisu viigistada. Tasavägiselt kulges ka otsustav geim, mille Põltsamaa Spordikool võitis 15:12.

Teises reedel peetud kohtumises võitsid põltsamaalased tiitlikaitsja Pärnu Spordikooli vastu küll avageimi 25:21, kuid kaotasid kolm järgmist 21:25, 22:25 ja 17:25.

Ka mõlemas laupäeval peetud mängus tuli Põltsamaa Spordikoolil tunnistada vastase 3:1 paremust. Olerex/Veski Mati Tartule kaotati 22:25, 17:25, 25:23, 15:25, Selver Tallinn Spordikoolile 11:25, 23:25, 25:20, 19:25. Pühapäevases viimases kohtumises olid põltsamaalased aga taas võidukad, VK Täht Tallinn alistati kindlalt 3:0.

Karikavõitjaks tuli Pärnu meeskond, kes esikoha otsustanud tasavägises vastasseisus alistas pühapäeval Selveri 3:2. Võrdselt kaks võitu kogunud Võru, Tartu ja Põltsamaa paremusjärjestuse määramisel arvestati esmalt kogutud punkte (3:0 ja 3:1 lõppenud mängud andsid võitjale kolm punkti, 3:2 tulemusega lõppenud mängu eest teenis võitja kaks ning kaotaja ühe punkti), Võru ja Tartu võrdluses tõi Võrule pronksmedali parem üldine geimide suhe.

Karikavõistluste paremusjärjestus: 1. Pärnu Spordikool 14 p, 2. Selver Tallinn Spordikool 12 p, 3. Võru Spordikool 7 p, 4. Olerex/Veski Mati Tartu 7 p, 5. Põltsamaa Spordikool 5 p, 6. Võrkpalliklubi Täht Tallinn 0 p.

Finaalturniiri paremateks mängijateks valiti Märt Tammearu (Pärnu SK), Sten Vahtras (Selver Tallinn SK), Albert Hurt (Võru SK) ja Hergo Hansman (Olerex/Veski Mati Tartu).

Põltsamaa Spordikooli meeskonnas mängisid Mart Toom, Karl Joosep Kesküla, Silver Maar, Germo Ottender, Marko Uusküla, Timo Siim, Arti Hohensee ja Penno Pall.

Neidude sama vanuseklassi Eesti karikavõistlustel tegi tänavu kaasa kakskümmend võistkonda. Jõgeval peetud IV finaalgrupi turniiril saavutas Jõgeva Serv Põlva Spordikooli, Selver Tallinn Audentese ja SK Raesport ees esikoha. Karikavõistluste kokkuvõttes said jõgevalased 17. koha.