Põltsamaa Motiiv tõusis tabelijuhiks

Neidude U17 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste üheksanda vooru kohtumises alistas Põltsamaa SK Motiiv võõrsil FC Kuressaare 6:0 ning tõusis juulikuu lõpuni kestvaks suvevaheajaks liigatabelis liidripositsioonile.

1. juunil Kuressaare kunstmurustaadionil peetud mängus võitsid põltsamaalased Chrystal Kingi ja Mariana Keesi tabamustest avapoolaja 2:0 ning viimase 40 minuti jooksul lisasid külalised oma kontole veel neli väravat. Kaks väravat lõi teisel poolajal Mariana Kees, ühe Chrystal King ja Gerda Johanna Leichter.

Nädal varem sai Motiiv kolm punkti tabelisse ilma mänguta, sest Tallinna Kalevi ja Raasiku Jokeri ühendnaiskond loobus Põltsamaale sõitmisest.

Täiseduga jätkaval Põltsamaa Motiivil on liidrina 27 punkti, kahe punktiga jääb maha Saku Sporting ning viie punktiga Tallinna JK Legion. Esikuuikus jätkavad veel Tallinna FC Ajax (18 p), Tallinna FC Flora (15 p) ja FC Elva (15 p).

Põltsamaa Motiivi mängijad kuuluvad ka liiga edukamate väravalööjate edetabeli esiviisikusse. Edetabeli tipus on küll üheksas kohtumises 16 väravat löönud Tallinna Legioni mängija Evelyn Šilina, kuid talle järgnevad neli Motiivi esindajat. Mariana Kees on senistes kohtumistes löönud 13, Gerda Johanna Leichter 11 ning Kristiina Aria ja Chrystal King võrdselt 10 väravat.

Kevadringi kahes viimases kohtumises on põltsamaalaste vastaseks lähimad konkurendid. Mõlemad mängud peetakse Põltsamaal Lille tänava staadionil, 27. juulil kohtutakse Legioni ja 3. augustil Sportinguga.