Põltsamaa Motiiv avaringi järel liidrikohal

Neidude U17 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel jalgpallis alistas Põltsamaa SK Motiiv avaringi viimases voorus koduväljakul Saku Sportingu 2:1 ning jätkab turniiri liidrikohal.

Möödunud kolmapäeval Põltsamaa staadionil peetud üheteistkümnenda vooru kohtumises võitlesid põltsamaalased juba kaheksandaks minutiks välja 2:0 eduseisu, mõlemad väravad lõi Eesti U17 vanuseklassi koondisse kuuluv Chrystal King. 54. minutil vähendas Saku naiskond Grete Dauti löögist küll vahe minimaalseks, kuid Motiiv suutis lõpuvileni eduseisu hoida.

Nädal varem toimunud kümnenda vooru mängus sai Motiiv tänavuse hooaja esimese kaotuse, kui mitme põhimängijata mängides jäädi 0:4 alla Tallinna Legionile.

Üheteistkümnest kohtumisest võitis Põltsamaa Motiiv kümme, vastastele löödi viiskümmend väravat, oma väravast tuli pall välja võtta kaheksal korral.

Liiga edukamate väravaküttide edetabelit juhib 21 tabamusega Tallinna Legioni pallur Evelyn Šilina, talle järgnevad aga neli Motiivi esindajat. Mariana Kees on löönud 13, Chrystal King 12, Gerda Johanna Leichter 11 ning Kristiina Aria 10 väravat.

Avaringi järel 30 punktiga tabeli tipus olevale Motiivile järgneb 28 punkti kogunud Saku Sporting. Tallinna JK Legion jääb liidrist maha viie ning Tallinna FC Ajax ja Tallinna FC Flora võrdselt kuue punktiga. Esikuuikusse mahtus viimasena 16 punkti kogunud Nõmme Kalju. Tabeli teise poolde jäid FC Elva (15 p), Tartu JK Tammeka (12 p), FC Kuressaare (10 p), Raplamaa JK (7 p), Tallinna FC Levadia (0 p) ning poole hooaja järel loobunud JK Tallinna Kalevi ja Raasiku Jokeri ühendnaiskond (3 p).

Sügisringi kohtumisteks jaotatakse naiskonnad kahte tugevusgruppi, heitlust meistrimedalitele jätkavad kuus paremat naiskonda.