Kadri Suni osutus kultuuri- ja haridusnõuniku ametikohale korraldatud konkursil valituks nelja kandidaadi seast. Uus kultuurinõunik on Põltsamaa juurtega, seni aga elanud, õppinud ja töötanud mujal. Puhkused on siiski möödunud peamiselt Põltsamaal.
Briti Nõukogus, kuhu Kadri Suni pärast Tartu Ülikooli lõpetamist 2000. aastal tööle asus, pidas ta kommunikatsioonijuhi ametit peaaegu kuus aastat. See on olnud ka ta esimene ja ainus töökoht, kui mitte arvestada poolt aastat praktikaaega majandusministeeriumis.
Kahel esimesel tööpäeval käis Kadri Suni tutvumas Põltsamaa linna koolide, lasteaedade, kultuurikeskuse ja teiste asutustega, kellega tal tuleb hakata oma ametis koostööd tegema. ?Neis kõigis on eesotsas väga toimekad ja tugevad juhid. Eks see, kui palju ja mil määral nad linnavalitsuse poolset tuge vajavad, selgub edaspidi,” ütles uus kultuuri- ja haridusnõunik eile pärast ringkäigu lõppemist ning leidis, et kuigi tema ametinimetus on nõunik, vajab ta alguses kindlasti ise nende inimeste nõu. ?Praegu kulub mul ilmselt tõepoolest kõige rohkem aega uude ametisse sisseelamiseks ja ettekujutuse saamiseks. Usun, et saan edaspidi Põltsamaa kultuuriellu oma panuse anda. Mõningaid kogemusi on mul kaasa võtta ka senisest ametist, eriti erinevate kultuuriürituste korraldamisel. Võib-olla see, et olen väljastpoolt ja värskema pilguga, tuleb isegi kasuks,? arvas ta.
Läinud talvel võisid põltsamaalased kultuurikeskuses väljas olnud fotonäituse vahendusel osa saada aga Kadri Suni ja ta abikaasa, ETV ja Eesti Raadio uuringukeskuse juhina töötava ning teleekraanilt tuttava Raivo Suni seni pikimast matkast. Sedakorda rändasid nad, seljakotid seljas, läbi umbes 19 000 kilomeetrit Baikali äärest Hiinani välja. “Põltsamaal oleme me palju aega veetnud ja see linn on meile südame külge kasvanud,” põhjendas Kadri seda, miks just siin otsustati fotonäitusega välja tulla.
Peatuspaigaks on Sunidel olnud maja Kuperjanovi tänaval, kus on elanud Kadri vanaemagi ja kuhu nüüd tasapisi on sisse kolima asutud. “Linn on mulle küll tuttav, aga et ma ei ole siin koolis käinud, siis inimesi ma eriti ei tunne, ega tea seoseid, kes kellegi vanemad, õed-vennad ja nõnda edasi,” tunnistas linnavalitsuse värske haridus- ja kultuurinõunik.
VAIKE KÄOSAAR