Pilcrow – bluusihõnguline rokkbänd Põltsamaalt

Vaid veidi enam kui aasta tagasi otsustasid Põltsamaa noormehed Taavo, Jaanis, Madis ja Alvar hakata  tegema bändi, millele pandi nimeks Pilcrow. Tänaseks on neil valmis üheksa lugu ning oktoobris ootab neid ees esinemine  konkursil Noortebänd 2012.

Ansambli saamise lugu oli üsna proosaline. Neli noormeest, kellele meeldis pilli mängida ja  muusikalise jämmimisega aega sisustada, otsustasid end liita ühise nimetaja alla. Bändi kitarrist Taavo leidis, et arvuti Word’i programmis kasutatava paragrahvimärgi ingliskeelne nimetus on pilcrow ning see võetigi bändile nimeks – ilma igasuguse sügavama tagamõtteta.

Neljast bändiliikmest kolm on muusika tegemist vaid omal käel õppinud, Jaanis Killi erialaks on H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis pop-jazz kitarr, kuid ansamblis mängib ta hoopis trumme. Alvar Aasna mängib  bassi, Taavo Teras ja Madis Koll kitarre ning Madise ülesandeks on veel ka laulmine ja laulusõnade kirjutamine.

Pilcrow liikmete sõnutsi on rokkmuusika küll üsna laialdane mõiste, kuid sedamoodi on nende mängitavat repertuaari kõige parem iseloomustada. Kõige enam lugusid on Pilcrow’l kergelt bluusisugemetega ja popi-roki stiilis. Aastaga on kokku loodud üheksa lugu, millele viis tuletatakse ühiselt koos mängides ja katse-eksituse meetodil. Sõnad on lauludele kirjutanud Madis Koll, kellel bändikaaslaste arvates see kõige paremini välja tuleb. Kõik lood on seni inglise keeles. “Ma ei oska eesti keeles laulu kirjutada. Eesti keeles oleks laulu sõnum liiga vahetu, inglise keeles on end muusikaliselt parem väljendada,” tunnistas Madis. 

Musitseerides ei saa võistelda

Oma muusikalistest mõjutajatest ja eeskujudest rääkides tõid noormehed välja The Who, Jimi Hendrixi ja Led Zeppelini. Jõudumööda on nad enda tehtud lugusid ka salvestanud ning youtube’i veebikeskkonda ja ka soundcloud’i lehele üles riputanud. Nende singlil “Dreamgirl” on youtube’is juba üle tuhande ühesaja vaatamise. Esinemisi pole neil siiamaani just eriti palju olnud. Esimene avalik esinemine oli augusti keskel noortefestivalil Torma Tornaado, kus astuti üles korraliku live- kavaga ja esitlusele tuli seitse lugu. Žüriile jättis ansambel väga hea mulje ning nad pälvisid festivalil võidu ja pääsu vabariikliku konkursi Noortebänd 2012 eelvooru, mis peetakse oktoobris.

Bändi liikmed ise muusikalises mõttes võistlusmomenti kõrgelt ei hinda ja endale konkurssidel suuri eesmärke ei sea. “Me teeme muusikat, sest see meeldib meile, naljakas oleks selles kuidagi võistelda. Hea on, kui meie esinemine ka kellelegi meeldib ja meelde jääb. Me ei mõtle, et tahaksime kusagile finaali saada, pigem mõtleme nii, et saime endale ühe esinemisvõimaluse juurde,” rääkisid nad noortebändide konkursil osalemisest. 

Püütakse leida esinemispaiku Tartus

Nagu eelnevalt mainitud, on muusikaga seotud vaid bändi trummari Jaanise õpingud. Taavo õpib praegu humanitaarpedagoogikat, Alvar omandab radioloogiatehniku ametit, Madis on kirjanduse ja kultuuriteaduste tudeng.

Et kõik noormehed õpivad Tartus, siis püütakse leida seal ka bändile esinemisvõimalusi. Pärast Torma Tornaadot, mis oli nende esimeseks esinemiseks väljaspool prooviruume, on Pilcrow’l ülesastumisi juurde tulnud, kuid esinemispaikade leidmiseks tuleb bändiliikmeil endil ikkagi palju lobitööd ära teha. Tartus on alternatiivbändidel võimalik esineda näiteks Rokiklubis ja Genialistide klubis ning pubis Trehv, kuhu ka Pilcrow püüab endale esinemisaega saada.

Väga oluline on praegusel ajal tuntus interneti veebikeskkondades. Põhimõtteliselt kehtib mentaliteet, et kui sind pole Facebook’is siis pole sind olemas. Ka Pilcrow’l pole veel seni Facebook’is oma fännilehte, kuid selle vea soovivad noored muusikud võimalikult kiiresti parandada.

Lisaks jätkavad mehed oma loomingu salvestamisega ning saadavad laiali demosid. Siiski rõhutasid nad, et nende eesmärk pole saavutada kiire tuntus, pigem tahavad nad teha endale meelepärast muusikat ning esitada seda neile, kellele nende looming meeldib.

Mis puutub plaadi väljaandmisse, siis on see ju iga enesest lugu pidava muusikakollektiivi unistus, kuid Pilcrow puhul on sellest veel vara rääkida. “See oleks tore küll, kuid plaadi tegemine on praegu veel liiga kauge tulevik,” nentis kitarrist Taavo Teras.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus