Näituse ja kõnevooru eesmärk on tutvustada laiemalt KOP ehk Kohaliku Omaalgatuse Programmi poolt rahastatud projektide elluviijaid ja näidata, kuidas on maakondades programmi rahasid kasutatud.
?Meie fotonäitus tutvustab peamiselt seda, mis on omaalgatuse korras ja projektirahade abiga tehtud ära Otslava külas. Piltidel on Otslava külakoda ja lipuväljak, samuti on fotosid mitmetest kodukandipäevadest, mida oleme korraldanud juba aastaid. Ettepaneku Tallinna esinema minna tegi mulle Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse juhatus. Kavatsen Tallinnas rääkida, mida kohapeal omaalgatuse korras projektirahade abil tehtud on. Oma ettekandega tahan kinnitada, et nii, nagu ütleb näituse pealkiri, võivad väikesed veed tõepoolest suure jõe sünnitada, st aktiivsed inimesed suudavad omaalgatuse korras ka väheste vahenditega palju ära teha,? tutvustas oma plaane Tabivere valla Maarja küla inimene Tiia Pärtelpoeg, kes on kohapeal juhtinud mitmeid külaelu edendamisega seotud projekte.
?Fotonäitusega esindab Tallinnas Jõgeva maakonda lisaks Tabivere vallale ka Kamari Haridusselts, kus anti KOPi projektirahade abiga välja raamat ?Kamari mosaiik?. Kamari tunnistati ka meie maakonna parimaks külaks aastal 2004. Et aga igast maakonnast oodatakse esinema vaid ühte inimest, otsustasime selle ülesande usaldada Tiia Pärtelpojale, kes on palju tööd ära teinud nii Maarjas kui Otslavas. Ning mis kõige tähtsam: ta ei ürita ehitada nn riiki riigis, vaid püüab külaliikumisse kaasata kõiki Tabivere valla külasid, samuti edendab ta külarahva ja kohaliku omavalitsuse koostööd.
Nendest kahest fotonäitusest veel niipalju, et edaspidi kavatseme neid tutvustada ka kogu Jõgevamaa rahvale. Jõgeval on näitused üleval 13. ja 14. mail, kui toimub Kes-Eesti mess. Läbirääkimised käivad selleski osas, et saaksime fotod tutvumiseks viia ka 12. mail Kuremaal peetavale Jõgevamaa arengukonverentsile,? rääkis Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse koordinaator Pille Tutt.
KAIE NÕLVAK