Paremad noored looduskunstnikud lähevad suve hakul laagrisse

Üleeile kuulutati Jõgeva Linnaraamatukogu lasteosakonna lugemissaalis välja loomekonkursi “Elan ja kasvan märgalal” paremate tööde autorid, kes saavad mai lõpus osaleda kolmepäevases laagris Alam-Pedja ja Endla looduskaitsealal.

Keskkonnaameti korraldatud ja KIK-i rahastatud loomekonkurss “Elan ja kasvan märgalal” kutsus Jõgeva Tartu maakonna kuuendate klasside lapsi kujutama elustikku soodes ja rabades. Konkursi eestvedaja Riin Juurma sõnul on loomekonkurss märgalade päeva tähistamiseks olnud Jõgevamaal traditsiooniks, mida laiendati sel aastal ka Tartumaale. Auhinnalaagri idee kasvas välja keskkonnahariduse ümarlaual, kus koolide õpetajad arvasid, et ununenud laagritetraditsiooni võiks taaselustada.  

Võidutöö idee tuli juhendajatelt

Konkursile oodati joonistusi, makette, meisterdusi ja muud taolist. Igast koolist võis konkursile saata kuni viis tööd. Jõgeva maakonna koolidest saadetud tööd pandi märtsi alguses kõigile vaatamiseks välja Jõgeva Linnaraamatukogu lasteosakonna lugemissaali, kus korraldati ka rahvahääletus, selgitamaks välja paremad tööd.

Jõgeva piirkonna konkursile saadeti kaheksateist tööd neljast erinevast koolist. Kokku osales kakskümmend kolm õpilast. Kõige aktiivsemalt lõi konkursil kaasa Jõgeva Gümnaasiumi 6a klass, kes saatis võistlusele lausa neli tööd. Selle klassi tüdrukute ja ka kõigi osalenud tööde hulgas püüdis enim pilku ja kogus ka kõige rohkem hääli töö nimega “Roostik III”. See kujutas endast maketti, kus peal märgalade linnud ja taimed. Autorid tunnistasid, et maketi tegemise idee tuli õpetajalt, kuid teostus oli siiski täielikult nende oma. “Roostik III” tunnistatigi konkursi võidutööks ning see kogus kakskümmend häält rohkem kui teise koha saanud töö.

Teise koha saavutas kompositsioon “Märgala moosekandid”, kus kujutati soodes elavaid putukaid. Töö autoriteks olid Kiigemetsa Kooli toimetulekuklassi õpilased, kes valmistasid pilkupüüdva kompositsiooni Tuijo Küütsi ja Ille Masingu juhendamisel. Riin Juurma märkis, et Kiigemetsa Kooli õpilaste töö ilmestab hästi märgala elustikku. “Suvel on Alam-Pedja looduskaitsealal tõesti sedavõrd palju putukaid, et vahel ei saa suudki lahti teha,” tõdes Juurma.  

Plaanis teha üritusi ka nooremate õpilastega

Kokku pääses looduslaagrisse kuusteist õpilast. Mai lõpus peetavas laagris tutvustatakse õpilastele elustikku Endla ja Alam-Pedja looduskaitsealal. Laagris osalevad mitmed looduseksperdid. Kotkaekspert Urmas Sellis tutvustab lastele kaitsealadel elavaid linde, putukaid õpetab tundma Annelie Ehlvest ning teistel laagri ettevõtmistel on eestvedajateks Keskkonnaameti spetsialistid Riin Juurma ja Piret Valge.

Sama laagriprogrammi läbivad ka konkursil osalenud Tartu maakonna õpilased. Selleks, et laagrilisterühm liiga suureks ei paisuks, viibivad Tartu maakonna lapsed Endlas ja Alam-Pedjal veidi hiljem. Konkursi lõpetamisel tehti Keskkonnaametile ettepanek taolisi üritusi korraldada ka noorema astme õpilastele. Riin Juurma võttis selle ettepaneku arvesse ja andis lootust, et nii edaspidi tehakse.

Loomekonkursi “Elan ja kasvan märgalal” paremad 

Anne-Mai Raudsepp                   Kiigemetsa Kool

Egon Elblaus                             Kiigemetsa Kool

Jaan-Indrek Reedi                      Kiigemetsa Kool

Janari Pirnipuu                           Kiigemetsa Kool

Andre Soo                                 Kiigemetsa Kool

Nantido Päärand                        Vaimastvere Kool

Lelii Aare                                   Vaimastvere Kool

Helena Tiido                              Jõgeva Gümnaasium

Grete Rüütli                               Jõgeva Gümnaasium

Laura Veel                                 Jõgeva Gümnaasium

Reene Reisalu                           Jõgeva Gümnaasium

Andrea Randmaa                       Jõgeva Gümnaasium

Veronika Gornjak                       Jõgeva Gümnaasium

Antia Maasalu                           Jõgeva Gümnaasium

Rimante Valancauskaite            Jõgeva Gümnaasium

Elerin Kase                               Laiuse Põhikool

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus