Pala noormees näitas Eesti meistrivõistlustel kõrget taset

Nädalavahetusel Kadrioru staadionil heitlikes ilmaoludes peetud Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel näitasid häid kohti Jõgevamaalt pärit jooksjad. Suure üllatuse valmistas Allar Lamp Palalt, kes kahel distantsil Eesti meistriks tuli.

Vastne Eesti meister Allar Lamp kirjutas oma blogis, et sai takistusjooksus ühe kogemuse võrra rikkamaks, nimelt “õnnestus” noormehel distantsil ka kukkuda. Siiski sai Allar endale kiiresti jalad alla ning suutis edukalt lõpuni joosta.

“Asi sai alguse sellest, et Priit Aus koperdas enne takistust ja jooksis sinna kogu mõnuga otsa. Takistus kukkus mürinal ümber, Priit jäi sinna üsna õnnetult veel alla, aga jooksis visalt lõpuni ja teenis pronksi. Ise sain ka väikese paugu takistuselt säärde, õnneks midagi hullu ei ole,” vahendas Allar võistlusmuljeid veebiblogi vahendusel. Viimasel ringil otsustas Allar teha korraliku spurdi ning sai tasuks  takistusjooksu kuldmedali. Samas tõdes Allar, et jooks polnud kuigi kiire ja seda oli võimalik lausa nautida. “Eestikate värk, joostakse medali, mitte aja peale,” sõnas noormees.

Tunnustavad sõnad Enn Sellikult

Pühapäeval otsustas Allar kaasa lüüa 5000 meetri jooksus, mida ta varem teinud polnud. Kohe jooksu algul tuli Allaril hoida end liidrite Taivo Püi ja Viljar Vallimäe sabas, kes hellitama ei hakanud ning panid jooksu alguses kõva tempo peale.

“Enne lootsin rahulikumat jooksu, sest jalad olid eelmisest päevast pisut valusad,” rääkis Allar, kellel tuli 5000 meetri jooksus esimene kilomeeter läbida liidrite juhtimisel ajaga 2.47. Kuigi nii pika distantsi jaoks tundus tempo algul Allarile üle jõu käiv, pidas ta jooksu lõpuni vastu ning viimasel ringil andis endast kõik, jättes konkurendid Viljar Vallimäe ja Taivo Püi oma selja taha poodiumi madalamaid astmeid jagama.

5000 meetri võiduaeg oli Allaril 14.17,26, mis paigutab ta selle hooaja edetabelis Tiidrek Nurme järel teisele kohale, jättes konkurendi Viljar Vallimäe kolmandaks.

Siiski olid Allarile suurimaks tunnustuseks Eesti pikamaajooksulegendi Enn Selliku kiidusõnad ning suure tänu soovib Allar edastada ka raja ääres ergutajatele, kelle hõigetest ta lõpuspurdiks palju jõudu juurde sai. Viimased 200 meetrit läbis ta kahekümne üheksa sekundiga, mis on üsna muljetavaldav tulemus, võttes arvesse, et eelnevalt oli 4800 meetrit joostud. Luualt pärit Viljar Vallimäe pidi sel korral leppima kolmanda kohaga.

Kukelt ja Kollilt kesised tulemused

Poodiumile jõudis Jõgevamaalt pärit meestest veel Rauno Laumets, kes saavutas 800 meetri jooksus kolmanda koha. Teise koha saanud Keio Kitsele kaotas Laumets veidi enam kui sekundiga. Esikoha võitnud Nikolai Vedehini ajale jäi Laumets alla täpselt kahe sekundiga. Samas jooksus astus üles ka Risto Võsaste, kes seitsmeteistkümnest startinud mehest lõpetas kaheksandana.

Jooksjatest võttis Eesti meistrivõistlustest osa ka Jõgevalt pärit Seidy Salundi, kes lõpetas 100 meetri tõkkejooksu finaali kuuendana. Kaotus jooksu võitnud Grit Šadeikole oli veidi alla kahe sekundi.

Eesti meistrivõistlustel sai poodiumile astuda ka Jõgevamaalt pärit Sten Veelak, kes saavutas kolmikhüppes kolmanda koha.

Teivashüppaja Reena Koll saavutas küll meistrivõistlustel teise koha, kuid tema tulemus polnud päris see, mida  sportlane ja tema treenerid näha soovisid. Hõbemedali võitis Koll seekord tunduvalt alla neljameetrise tulemusega. Heas vormis pole enam ka odaviskaja Mihkel Kukk, kelle seekordne parim tulemus oli vaid veidi üle 71 meetri. Meeste teivashüppes jõudis kuue parema sekka Palamuse sportlane Enno Eller.