Õnn ei sõltu eelkõige rahast

Vooremaa toimetust külastanud ajakirjanik ja kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane rääkis sama päeva lõunal Jõgeval toimunud visioonikonverentsil õnneliku kana mudelist, mis on strateegiline põhimõte, kus hea lõpptulemus saab sündida vaid õnneliku protsessiga. Kui majandusanalüütikud või valla- ja linnajuhid tahaksid kiireid ja konkreetseid lõpptulemusi, siis see pole võimalik, sest nagu Rebane isegi ütleb: lõpptulemust ei saa, kui inimestele ei mõtle, sest kõike pole võimalik rahaga saavutada.

Just see mõte tasub kõrva taha panna tänases Eestis, kus räägime järjest süvenevast palgalõhest, Rail Balticust ja tselluloositehasest, millega kaasnev pole siiani selged ning kogu protsess on vaevaline. Just sellel hetkel tuleb meeles pidada, et raha ei tee õnnelikuks. Palgatõus on vaid hetkeline lahendus olukorras, kus inimese vajadused on lõputud. Ei tasu end võrrelda suurriikidega, vaid mõtleme tagasi sinna, kust me oleme tulnud. Nii avastame, et oleme 25 aastaga teinud suure hüppe parema elu poole.

Nädalavahetus toob endaga kaasa suured sünnipäevapidustused, mille puhul võiks õnnetunde kodunt kaasa võtta ja seda teistegagi jagada. 80 on auväärne vanus, mille valguses tasub mõelda, kuhu edasi liikuda. Mõtlemisainet jagub nii vallajuhtidele kui ka linnaelanikele. Mõelge, mis teeb Jõgevast Jõgeva ja mida oleks vaja, et meie elanikena end siin veel paremini tunneksime?

blog comments powered by Disqus